Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ebben a...

Mit lehet tenni, ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt 2 éve. A családi ház, nevelőapám és két féltestvérem meg köztem oszlik el, mint öröklés. Apám el akarta adni, hogy vegyen egy másik házat, meghogy mi "gyerekek" megkapjuk a pénzt. Azóta nem akarja eladni. Neki örök használati lehet rajta vagy valami ilyesmi. Ilyenkor mit lehet tenni, hogy az én részem kifizessék?

máj. 1. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvezeti joga van? Nagyjából semmit nem tehetsz.
máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Scream85 ***** válasza:
100%

Vagy próbálsz velük beszélni hogy neked jól jönne ha kifizetnék a részed, és talán egyezségre fogtok jutni.

Ha nem akkor ki kell várnod hogy mindenki hajlandó legyen az eladásra, majd eladás után a megfelelő arányban elosztjátok a pénzt.

máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Hát elég szomorú, mert sajnos mindig lehúztak anyagilag, még otthon éltem. Köszönöm szépen azért a válaszaitokat. Ment a zöld, mindenkinek.
máj. 1. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ők nem kötelesek megvenni a részed.

Jogos van eladni, de csak töredékét kapod ha esetleg meg is veszi valaki.

máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!