Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szórakoznak sokan kamu...

Miért szórakoznak sokan kamu Foxpost rendelésekel?

Figyelt kérdés
Már többször küldtem el,és nem vették át a csomagot,nekem meg fizetnem kellet az elvitelért és a visszahozásért is.Ezek az emberek nem kapnak büntetést a kamu rendelésekért?
jan. 8. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Cégként küldöd vagy magánszemélyként?

Ha előre kifizetteted, akkor kisebb az esélye az ilyen eseteknek. Perelni lehetne, de hosszadalmas. A bizonyítási kényszer nálad van.

jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ilyen alapon én is rendelgethetek agyba főbe,mert úgysem kapok érte semmit?
jan. 8. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem írtad, hogy magánszemélyek közötti adás-vételről van szó, vagy cégként értékesítesz.

Utóbbi esetében vásárlási kötelezettségre való felhívás szokott lenni webáruházaknál, és teljesen jogszerű is. De ugyanakkor van egy átvételtől számított 14 napon belüli elállási jog. Néhány termékkör van csak kizárva ebből.

Ha a megrendelő nem veszi át a csomagot, akkor rá lehet kérdezni miért. Barátságos megoldás a vevő megtartására való törekvés.

Ha nem veszi át a csomagot, akkor a visszaszállítás az ő költsége. Azt lehet követelni rajta. De akkor soha nem fog tőled vásárolni.

Azért nehéz a helyzet, mert a bizonyítási kötelezettség nálad van. És nem azt kell tudnod hitelt érdemlően alátámasztani, hogy nem vett át, hanem azt, hogy ÁRTÓ SZÁNDÉKKAL, eleve eltervezetten tette.

jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"rá lehet kérdezni miért. "


felsem veszi telefont,és emailre sem válaszol


"akkor a visszaszállítás az ő költsége"


Aztán ezt mégis hogy fogja kifizetni nekem?


"eleve eltervezetten tette."


elég valószinü igen

jan. 8. 16:50
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Még mindig nem feleltél arra, hogy webáruházat üzemeltetsz, tulajdonolsz, vagy magánszemélyként adogatsz el dolgokat. Úgy látom nem jutunk előbbre, én így feladom.
jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Kérlek ne zaklas priviben!
jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"webáruházat üzemeltetsz"


Ezt te honnan vetted?


A jofogáson hirdetek termékeket.

jan. 8. 17:17
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

7. Kérdeztem többször is. Az 5. válaszban csak megemlítettem.


A jófogás megbízhatósága szinte nulla eladó és vevő részéről is. Nem folytatsz véletlenül üzletszerű tevékenységet? Adózol utána? Törvényesen működsz?

jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"üzletszerű tevékenység"


Az itthoni felesleges dolgaimat rakom fel eladásra,mint mások.

Ez mióta üzletszerü?

jan. 8. 17:28
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Erre még válaszolok, de többre nem: KÉRDEZEK, hogy segíteni tudjak.

Évi 600 ezer forintig nem kell adóznod, ha valóban random eladogatásról van szó.

Csak próbálom körüljárni, miért és hogyan kerülsz rendszeresen bajba. Nem a zsebedben turkálok.

De változatlanul nem tudom mást írni a már megtörtént esetekre: a per az egyetlen lehetőség. Megéri? Szerintem nem.

Keress megbízható piacteret, ahol a vevő és eladó tevékenysége is ellenőrzött.

jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!