Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MUNKAJOG ! Tehet a munkáltató...

MUNKAJOG ! Tehet a munkáltató ilyent egyoldalúan? A NAV-nál 2023.12.11-től már mint 5 órás részmunkaidős dolgozóként tartják nyilván. Munka szerződés módosítást és a duális képzésről dokumentumot 2024.01.05-én kapott kézhez. Aláírás nem történt.

Figyelt kérdés

jan. 9. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémát, megpróbálnád kicsit részletesebben kifejteni? Jól értem, hogy az illető dolgozott valahol, és 2023.12.11-től egyoldalú szerződésmódosítás történt, amiben lecsökkentették az óraszámát 5 órára és így jelentették be a beleegyezése nélkül?

Ha a dolgozó nem írja alá a munkaszerződését, akkor egyoldalú módosítás nem történhet. Vagyis ettől függetlenül történhet, de minden joga megvan hozzá, hogy ne fogadja el, és felmondjon.

jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem szabad el fogadni

Főleg ha alá se lett írva. Velem ugyan ezt akartán csinálni. Nem írtam alá. Kérdésemre sem tudtak választ adni. Maradt minden úgy ahogy volt. Ilyet nem tehet egyoldalúan. Főleg aláírás nélkül.

jan. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!