Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a fizetési meghagyá...

Mit jelent a fizetési meghagyás ? A bíróságon mi lesz ?(bánatpénzt követelnek jogtalanul) Ha nincs bejelentett munkahelyem mit tudnak csinálni? Nincs a nevemen semmi.

Figyelt kérdés

#Bíróság ,jogtalan bánatpénz
jan. 25. 07:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolod a google-ba és meg is van a válasz:


[link]

jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

2022- ben árajánlatot kértem,

(Belenus Hotel) és ezt a árajanlatot foglalásnak tekintették mert csak úgy tudtam árajánlatot kérni hogy kérte az adatokat de konkrét űrlapot nem töltöttem ki.

Később kértem masik árajánlatot,mert nem volt jó az időpont, ők ezt is foglalasnak vették mert ugyanúgy kérte az adatokat.

Visszaírtak hogy teltház van arra az időpntra amire az első árajanlattot kértem adtak másik időpontot de nekem ez sem volt jó és kérdezték h jó e az eredeti (foglalás nem is foglaltam csak árajánlatot kértem ).

Vissza is írtam nekik fél órán belül hogy (sajnos nem jók az időpontok köszönöm).

Egy hónap múlva kaptam egy emailt amiben az volt hogy bánatpent kell fizetnem mert nem mondtam le időben a "foglalást". Ez előtt küldtek levelet hogy számukra nem egyértelmű amit írtam .A másikban pedig már az írták hogy egyértrlmű számukra a válaszom miszerint az eredeti foglalásra nem reagaltam.

Pedig íertam nekik hogy nem jók az időpontok.

Tehát többesszámban írtam h nem jók az ídőpontok ,ezen mi nem egyértelmű....

És bből lett a bánatpénz ,most kaptam levelet 2 a MOKK-tól.

Aki tud sagítsen köszönöm.

jan. 25. 07:59
 3/25 A kérdező kommentje:

Tudnátok segíteni?

Sajnos ügyvédre nincsn penzem.

jan. 25. 08:56
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Ingyenes jogi tanácsadásra menj el.
jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
A fizetési meghagyást a közjegyzőnél aki kiállította meg tudod támadni. Nem is kell alapos indoka legyen, ha tényleg tartozol akkor is. Ezután aki indította ha akar, beperelhet, ilyenkor a bíróság dönt, hogy kinek van igaza. Ha van egy kis eszük ezt már nem teszik meg, mert ha veszítenek a perköltség is a nyakukba szakad, de ha nyernének is, egy vasat se látnának belőle. Abból nekik semmi jó nem származik, hogy téged leültetnek a sittre a behajthatatlan tartozás kiváltása miatt, pénzük abból nem lesz.
jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És ha nyernek ,nekem kellene kifizetni a perköltséget ?

Ezért járhat börtön?

Van egy 10 éves lányom.


Tehát ha jól értem,ha 15 napon belül ellentmondok, akkor aki indította a ezt ,benyujthatja a bíróságra?

Ha nem teszi meg akkor mi van ?

Egyébként majdnem 400 ezer ft-ról van szó ami eredetileg (146 ezer ft volt az árajanlatban )ezért is kértem másik ajánlatot mert túl drága volt.

Jah és egyszer felhívott ez az ember, és leordította a fejem hogy fizessek neki mert jogiútra fogja vinni az ügyet...nagyon idegbeteg ember,olvastam a honlapjukon a véleményeket ott is sok vendéggel kiabált stb...

jan. 25. 09:45
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha nyersz akkor nekik kell állni a perköltséget. Ha veszítenél, először megpróbálják behajtani. Tehát ha van bankszámlád arról leemelik, a jövedelmedből letiltják (a munkáltatód egyből nekik utalja, nem neked), vagy lefoglalják a vagyonod. Ha ezek közül egyik se vezet eredményre, mert feketén kapod a béred készpénzben és nincs a neveden semmi, akkor napidíjas rendszerben leülöd. Nem tudom pontosan mennyi a napidíja, de a tartozást ez alapján átszámolják napokra. A lányod pedig állami gondozásba kerül. Azt egy hatalmas és évekig húzódó tortúra lesz visszacsinálni miután szabadultál, szóval az a legegyszerűbb, ha kivárja míg 14 éves lesz, akkor már nem viszik vissza a rendőrök a gyermekotthonba ha hazaszökne, mert korlátozottan cselekvőképes lesz, dönthet önállóan a tartózkodási helyéről.
jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az komoly, nemtudtam h van még ilyen adósok börtöne.

Szerintetek jogosan követeli ?

Emailban visszaírtam h nem jók az időpontok .

Arra h csak árajánlatot kértem arra nem kaptam választ...foglalásnak veszi a rendszerük.

jan. 25. 10:47
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jogos, még nem hallottam ilyenről. Én már nagyon sok ajánlatot kértem, és nyilván nem mindegyiket fogadtam el.

Ez egy létező szálloda? Nem valami netes átverés?

jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nincs adósok börtöne, a hetes kommentelő fantáziája elszállt egy kicsit. Olyan típusa "létezik", hogy ha egy bűncselekmény elkövetésének büntetés része valamilyen pénzbírság megfizetése, azt ki lehet váltani letöltendő büntetésre napi X ezer forint értékben.

A polgári jogi pereknél nem kap az adós semmilyen letöltendő büntetést csak tartozás miatt. Ha létezne adósok börtöne, nem a szerencsétlen lakáshitelezők kilakoltatásával próbálkoznának, hanem mindenkit sorban betennének, hogy üljön le X milliót ki tudja hány évtizeden át. Ilyen nincs.


Ha ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, automatikusan perré alakul, és ott majd lehet vitatni a jogosságát. Attól, hogy ők elindították az FMH-t, nem jelenti automatikusan, hogy igazuk van, csak bepróbálkoztak hátha fizetsz.

jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!