Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem teljesen értem,hogy ebből...

Batragramzadarma kérdése:

Nem teljesen értem,hogy ebből mi haszna az illetőnek illetve nekem milyen hátrányom származik belőle?

Figyelt kérdés

Szoktam felrakni eladó dolgokat amiket szeretnék eladni.

Alig teszem fel már jön is megrendelés,hogy ő mindent intéz a futárral csak adjam meg a nevem,telszámom és email cimem.

Valahogy nem tetszik nekem ez a dolog.Magyarázzátok már el,hogy ezekkel az üzenetekkel mi célja az illetőnek,hogy lesz ebből eladás, vagy kamu az egész?


febr. 1. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami átverés van mögötte. Valószinü neked kellene előbb valami pénzt átutalnod neki. Szállítási síjat, vagy ilyesmi. Ha ezt megteszed, utáne el fog tűnni.
febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csalás ,1, adatlopás és azt állitja hogy a futárt ő kifizette küld hamis igazolást és kéri a díjat 2, a futárdíjat és vételi díjat követeli hamis igazolással . 3, tényleg jön futár amit kifizetsz elviszi a cuccot de a csaló nem fog fizetni ...
febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csaló, átverés. Offold!
febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez fix, hogy átverés. Képzeld magad a másik helyzetbe: Venni szeretnél valamit neten keresztül egy magányszemélytől. Szükséged van hozzá ezekre az adatokra az eladó részéről? Nincs. Az ilyenekkel nem szabad foglalkozni. Jó esetben csak az idődet lopják el, rosszabb esetben mást is, például amit hirdetsz, vagy ki tudja...
febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Gyanítottam hogy valami disznóság.

Nem álltam bele offoltam és el is tűnt az illető.

febr. 2. 08:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Van erről cikk ha jól emlékszem.

Elkéri az email címed. Oda egy gls/dpd/express one email címről jön levél linkkel.

A gyanútlan ember rákattint, kitölti az adatait, bankkártya adatokat is kér. Na amint elküldöd kitöltve már viszik is a pénzed.

febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Velem is próbálkoztak.

Ilyesmiket írt az illető:

[link]

Aztán Portugáliából (!) írt nekem a GLS, hogy eladták a termékemet. :)

[link]

Szóval, totál hihető volt az egész. :) Alig tudtam visszafogni magam, hogy meg ne adjam a bankkártyaadataimat...

Különben az elején leírtam az illetőnek, hogy elsősorban személyesen szeretném eladni, futárral csak abban az esetben küldöm, ha előre utal. Tehát már azért se stimmelt a dolog, mert ameddig a bankszámlámon meg nem jelenik az összeg, addig nem tárgyalok a vevővel.

De hogy hogy tudtak volna pénzt lenyúlni, azt nem tudom. A netbank belépéskor is, meg új partnernek való utaláskor is a telefonomra küld egy kódot, anélkül egy Ft-ot se utalnak.

6

Ha esetleg megtalálod azt a cikket, linkelhetnéd. Hátha ezt is elmagyarázzák.

febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy a GLS a lisszaboni tudományegyetemről (iscte-iul) levelezik velem...
febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt szépen leírják

febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Köszi!

febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!