Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tb hátralék. Valaki tud erre...

Tb hátralék. Valaki tud erre válaszolni nekem?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Kaptam egy levelet a NAV-tól aminek a lenti képpen van a lényege.(egy ideje nem fizetem tb-t) Azt szeretném kérdezni, hogy ha befizetem a tartozást akkor újra érvényesé teszik a tb-et? vagy sem. Aki tud segítenie ezzel kapcsolatban az kérem jelezze.
febr. 9. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha befizeted persze, hogy érvényes lesz.
febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha ön fizetési kötelezettség nem teljesíti és a hatralék meghaladja a 57.600 forintot, azaz a2 egészségügyi szolgáltatázi járulék hatzzorosat, akkor nem vehet igénybe térítésmentes egészségugyi szolgáltatást.

Felhívjuk figyelmét, hogyvha a tartozás miatt a tajszáma e4venytelenitesre kerül és a tartozásást részben vagy egészben kiegyenliti, a befizetés napján - a befizetes könyvelési idejét figyelembe - tújra érvényesé. Amint befizetes adózzámlálenik, a NAEK részére tajszám érvényesíteni céljából a következő napon adjuk át adatait. Fizetési kötelezettség leggyorsabban átutalással teljesitheti. A befizetés beazonozitasa érdekeben kérjük, hogy a befizetés rovatába az adoazonositó jelét minden esetben tüntese fel.

febr. 9. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, érvényes lesz ha utána havonta fizeted amíg nem találsz munkát.
febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, érvényes lesz, amint törlesztve van.


Máskor pedig, ha bármi ilyen kérdésed van, bátran keresd fel a NAV ügyintézőit. Rendesek, segítőkészek és mindenre korrekt választ adnak, sőt egyéb megoldásokat is javasolnak.


Ezesetben pedig javaslom: keresd fel a munkaügyi központot és igényeld meg az 1 éves TB-t, ha még egy ideig nem tudod intézni a jövendőbeli fizetnivalóidat.


Legyél talpraesett, kérdezz megfelelő helyeken, ne a gyakorira támaszkodj!


Igaz ez mindenre a jövőben.


Mielőbb intézd, mert szépen emelték a TB-t ezév elején.

febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!