Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Nagy Sándor eljutott volna...

Ha Nagy Sándor eljutott volna Kínába mi lett volna?

Figyelt kérdés
Én utána néztem kicsit és elvileg akkor a kíaiaknal “战国时期” vége delé volt ami azt jelenti hogy hadakozó államok időszaka. 6 állam volt de egyiknek sem volt a hadserege 100000 fő alatt. Utána meg a Qing-dinasztia egyesítette Kíná,írás, Nagyfal ilyesmik történtek azonban közel egy millió fős hadseregük volt. Szóval kíváncsi lennék mi lenne ha Nagy Sándor eljutott volna oda hadseregével.

febr. 11. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mennyire fejlett egy haderő a szám csak egy tényező a millióból.


Ott van spárta klasszikus esete.


A perzsák számban bőven felülmúlták a spártai haderőt (ami nem 300 vs 1 millió hanem kb az össz spártai haderő 30.000 fő a persza meg vagy 200.000 szóval ezt tisztázzuk...) Viszont míg a spártai sereg kis létszámmal magasan képzett és fejlett hadsereget tartott fent addig a perzsák nagy haderőt sok esetben rossz minőségű fegyverekkel és a katonák nagy része egyszerű paraszt vagy rabszolga volt gyér kiképzéssel. És spárta nyert... Szóval nem mindig a nagy létszám a mérvadó mellette ott van a minőség a kiképzés minősége , a vezetők kompetenciája, a területek adottságainak kihasználása és hihetetlenül sok szerencse... Szóval ha eljut kínáig valószínű már elfoglalta volna indiát így a környezet nem lett volna új (épp ezért bukott el indiába mivel a közel keleti és európai környezettől teljesen eltérő területre ért.

febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 A perzsákat azért tudták feltartani a spártaiak mert a Thermopülai-szoros összvissz 14 m volt, és a környezetenek köszönhették győzelmüket. És nem hiszem hogy az a hadsereg amely egyesítette Kínát bármiben gyengébb lett volna mint Nagy Sándor hadserege. Nagy Sándor habjól tudom kb. minden csatát aajáa maga vezetett, más nen is igen tudta, na pedig az akkori kínaiaknak nem egy hadvezér volt aki el tudott volna ezzel a feladattal.(Félrértés ne essék nem veszekedni akarok csak érvelek a tényekkel)
febr. 17. 15:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Az meg egyáltalán nem igaz hogy gyenge volt a perzsa hadsereg, nem rabszolgák hanem képzett katonák, zsoldosok voltak, csak míg a spártaiak talpig páncélban hosszú lándszával, addig nekik csak könnyűgyalogság és könnyűlovasság volt, és a szoros miatt se mozgékonyságukat se a számbeli fölénységüket nem tudták kihasználni. És igaz hogy csak egy árulóval tudtak győzni a perzsák( nem tudom honnan veszed hogy nyert Spárta, egyáltalán nem igaz ki is léptek a háborúból és Athén a tengeren verte meg Perzsát) de csaknidő kérdêse lett volna.
febr. 17. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:

"A perzsákat azért tudták feltartani a spártaiak mert a Thermopülai-szoros összvissz 14 m volt, és a környezetenek köszönhették győzelmüket. "



De én nem Termophüléről beszéltem hanem unblock az egész Görög Perzsa háborúról ahol a Perzsák a csaták nagy részében vereséget szenvedtek úgy, hogy a tengeren kívü mindenhol létszámfölénybe voltak

febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3# Pedig a Persza haderő nagy része épp, hogy csak rabszolgákból és parasztokból állt ne vetítsd a halhatatlanokat az egész perzsa haderőre... Míg a görög katonák nagy része középosztályból volt gyerekkortól képezték őket sokan 20-25 éves korukra harcedzett veteránok voltak addig a Perzsa haderő jelentés részét a háttérországból elráncigált parasztok és rabszolgák adták a halhatatlanok voltak mondhatni a "szerződésesek" akik ténylegesen katonák voltak nem csak pár hét kiképzéssel gyér páncéllal a harcba küldött alsó réteg.


A Görög-Perzsa háborúk végére 45.ezer Görög halt meg addig Perzsa oldalon kb 260 ezer Perzsa legalább is Hérodotosz leírásai szerint addig a Perzsa hadvezetés fennmaradt forrásai 70 ezer Görög és 120 ezer Perzsa áldozatot említ szóval a valódi számok valahol a kettő közt van szóval a görög 50-60 ezer halálos áldozat közt lehet a Perzsa meg valahol 160-200 ezer közt.

febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez mind szép is igaz, de szerintem a 30.000 és 200.000 aránya nem ugyanaz mint a 40.000 és a 2 millió (ha köpnek mindannyian 3 at megfulladnak Nagy Sandorék🤣) csak vicc volt, de rájuk nem mondhatod hogy képzetlenek hiszen ők szolgálatuk alatt túléléték, sőt ők egyesítették Kínát, pontosan nem tudom mennyit háborúztak a 6 ország, de rohadt sok. Biztos hogy van annyit mint Nagy Sándor, én inkább azt szeretném tudni hogy mi lett volna ha Kína győzne(a Qing császár minel nagyobb birodalmat akart és ő volt az aki örökkê akart élni)szval a kínaiak akkor megtudják Európa létezését és lehet hogy hóditó háborúba kezdenek.
febr. 18. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!