Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jogszabály van erre?

Milyen jogszabály van erre?

Figyelt kérdés
A szomszédunk előttünk foglal helyet az autójának, van hogy nagyobb követ tesz oda, széket, táblát. Nekünk sokszor így nincs helyünk megállni a saját kerítésünk előtt, sőt van hogy az utcában sincs már hely, mert ők sokszor 1 vagy 2 autójuknak is foglalják a helyet. Mi szóltunk már érte, de sajnos nem értették meg valamint eléggé agresszívak és nem lehet velük dűlőre jutni, úgy vannak, nekik mindent is lehet. Próbáltam keresni erre valamiféle törvényt, rendeletet, jogszabályt amire hivatkozhatnék, hogy nem túl legális ilyeneket kipakolni a kerítés elé, csak hogy nekik legyen parkoló hely. Úgy tudom, a kert előtti terület közterületnek minősül, de ezt is csak olvastam, semmiféle megerősítést nem találtam ezzel kapcsolatban. Illetve azt se nagyon tudom kinek jelezhetném ezt a problémát.

febr. 14. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közterület, melyet senki nem foglalhat le illegálisan. A polgármesteri hivatalban tudod jelezni, de valószínűleg semmi sem fog történni. A másik megoldás, hogy elveszed a táblát, széket, és odaparkolsz.
febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az önkormányzathoz! Közterületet nem foglalhat le magáncélra senki.
febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elétek parkol, azzal nem követ el szabálytalanságot. Hogy útakadályokat épít az úttestre, azzal már igen. Sőt balesetveszélyes helyzetet is teremt. Ezzel az indokkal rendőrséget is ki lehet hívni. Senki nem számít kövekre, székekre úttesten. Ezen túl meg valóban köztereseket kellene rászabadítani. A művelet közben le is lehet fotózni, videózni. Ha bizonyítékként használod fel, akkor jogszerű is (egyébként nem).

Csak az a baj, hogy a közteres, rendőr, akárki hazamegy, ő meg ott marad nektek. Nem egyszerű.

Saját ingatlana előtt miért nem tud/akar parkolni?

febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Keskeny az utca, csak az egyik oldalra tudnak parkolni az autók. Ők pont a másik oldalon laknak. Az nem is zavar ha oda parkolnak, de ez már picit sok, hogy mindenféle tárgyakat kihelyeznek oda, hogy foglalják a helyet.

Nem az utcára teszi, hanem a kerítés előtti kavicsos részre. Konkrétan az aszfalt és a kerítés közé.

febr. 14. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ötlet: Ha éppen nincs ott az ő vacka, akkor tegyetek ti ki akadályokat. Olyant, ami nem balesetveszélyes, de magatoknak foglaltok így helyet. Vagy: egyszerűen tegyétek félre az ő vackait, és álljatok be.
febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd be, mert ha a te kerted előtt van és kijön a Közteres téged fog megbírságolni, engedély nélküli közterület használatért.
febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Igen, én is megtenném a bejelentést, hogy a jövőben ne téged büntessenek meg érte. Legyen róla fotó/videó, azt is csatold. Ha több nap készül, az még jobb.
márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!