Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen népdalt vagy műdalt...

Milyen népdalt vagy műdalt ajánlotok dráma szóbeli felvételihez?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva szóbeli, és ötletem sincs melyik 2 dal lenne a legjobb választás.

febr. 25. 10:16
 1/1 anonim válasza:

Bár lehet neked már nem kell válasz, de hátha másoknak még jól jön.


Én nem vagyok túl tapasztalt ezzel kapcsolatban, de szerintem érdemes keresni egy-két olyat ami híresebb bár kicsit nehezebb, de még kiénekelhető, hogy lenyűgözhesd a szóbelin hallgató személyt, illetve sokszor úgy tudom azt is értékelik ha olyat keresel ami nem ismert, de ez iskola függő. Utána kell nézni, hogy melyik gimnázium mit preferál.


SEMMIKÉPPEN ne válassz olyat, (szerintem) amit nagyon nehezen tudsz kiénekelni, mert sokkal stresszesebb és neccesebb lesz majd. Persze ha azt szeretnéd, hogy mindenképp felvegyenek akkor rámehetsz a vékony jégre és kiválaszthatsz valami nehezebbet csak akkor nagyon oda kell figyelni.


Szerintem egyébként érdemes olyat választani amihez van valami viszonyod, hogy szebb előadást tudj előadni. Sőt, egy magyar, dráma vagy énektanárt nyugodtan meg lehet kérdezni, ők gyakran tudják, hogy mi az amit a leggyakrabban elvárnak a felvételizőktől. Még ha nem is a legszimpatikusabb a tanár többször akkor is érdemes megkérdezni őket, mert van amelyik persze nem érti a munkáját, de sokan tudnak segíteni csak nem biztos, hogy túl szépen fejezik ki magukat.


Nem tudom, hogy segítség volt-e amit mondtam, elvégre konkrét népdalt nem írtam le, de csak mert ez személy és iskolafüggő.


(Csak saját vélemény volt minden)

márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!