Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szét esnek a repülőgépek?

Szét esnek a repülőgépek?

Figyelt kérdés

Ma egy 777-200 abroncsa szakadt le felszállás után a telex szerint, a gép japánba

tartott volna, de Los Angelesben kényszer leszállást hajtottak végre, legutóbb az ajtó szakadt ki egy 737 max 9.nek

Lejebb vették a minőséget vagy ki öregedett a géppark?



márc. 8. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Igen, névtolvaj provokatőr, lejjebb vették a minőséget.

Visszább tekerték a "repülőgépminőség" feliratú potmétert.

márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Covid-hiszti most meg repülnek ezerrel.
márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 ezer repülőgép van a levegőben egyszerre, ugyanennyi fel- és leszállás történik minden nap. A hírekbe bekerült kb. 5 problémás eset az utóbbi pár hétben. Ebből még akkor sem általánosítható a 'szétesés', ha ez mind lezuhant volna.

Másrészt minden incidenssel csak biztonságosabb lesz a repülés, ha kiderülnek konstrukciós hibák.

márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

itt nézz körül:

[link]

Ez mind probléma, hiba, stb. és ez is csak a jéghegy csúcsa. Sokkal több hibajelenség van.


Az nem nagy probléma, hogy egy defektes abroncs lefordul a felniről. Ilyen az utakon is megröténik rendszeresen.

márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Valóban sokkal több meghibásodás történik, mint ami a hírekbe bekerül és ez normális.


Azonban a defektes abroncs igenis tud problémát okozni. A Concorde balesete 2000-ben pl.

De olyan is volt 1991-ben, amikor a felszállás közben szétrobbant kerekek miatt a gép a felnin futott, ami felforrósodott. Amikor behúzták a futóművet, felgyújtotta a futóműaknát. Annak is tragédia lett a vége.


Szóval igen, a balesetek nagy többsége nem okoz problémát, de kivételek mindig vannak... De ezek nagy része sem a tervezési hibákból ered, hanem legtöbbször a hibás karbantartásból és még inkább a pilóták hibájából.


A balesetek mennyiségének növekedése pedig egyszerűen abból adódik, hogy mostanában sokkal több gép repül, mint akár csak 10-20 éve. A gépek minősége inkább javult, minthogy romlott volna. Bár a 737 MAX-okat ne vegyük ide, az a sorozat ritkán félretervezett lett. Még akkor is, ha a korabeli tervezési problémákat mára ki is javították.

márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös majd ezt olvasd el: [link] Nem úgy volt a concordeval.
márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi probléma nem lett volna, ha nem veszik észre, és elmegy a célállomásig. Amúgy kerék volt, nem abroncs.
márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Történt már ilyen:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=yooyxjPY1ao


A 737 max nagyon jó gép.

A kettő ami leesett nem véletlenül ott esett le ahol. Érdekes hogy nyugati világban tudnak vele közlekedni, csak a kecskepásztoroknak nem megy a vezetés...

márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem vagyok szakmabeli, de ezekre azért reagálnék.


6: Nem tudom, mire gondolsz pontosan. Az általad belinkelt jelentés 3.2 pontjában (176. oldal) lévő felsorolás első pontja megerősíti, hogy az első lépés a gumiabroncs megsemmisülése volt, amit egy idegen tárgy okozott. Minden más ennek a következménye volt. Én pedig csak azt állítottam, hogy egy defekt okozhat komoly problémát, egyebet nem.


8: Nem vitatkoznék azzal, hogy a konstrukció számos kiváló és előremutató megoldást hozott magával. Én azonban mellőzném a kelet-nyugat ellentétet. Amerikában is volt a típusnak balesete, ami hibás konstrukcióból adódott és az első két baleset után is az FAA parancsolta földre a gépeket és tárt fel számos egyéb hibát a rekord hosszúra nyúlt kivizsgálás ideje alatt.

márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!