Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógyszerészként hogy helyezke...

Gyógyszerészként hogy helyezkedhetek el külföldön?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen országokban lehet honosítani gyógyszerész diplomát? Illetve azt hallottam kis patikákban itthon egyik napról a másikra felvesznek, viszont engem leginkább Anglia vagy Kanada érdekelne. Valószínűleg később egy cégnél szeretnék állást, azt is olvastam hogy nyelvtudással sokra mehetek. A fizetés is érdekelne, ha van valakinek bármilyen becslése

márc. 12. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

A nyelvtudas nem extra hanem alap dolog. Magyarul annyit jelent hogy nem minimálbért kapsz hanem átlag fizetést.

Ami jelenleg Kanadában epp elég hogy kifizesd az albérletet.

márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hello. Én végzett gyógyszerész vagyok, van némi rálátásom a kérdésedre és ezt nagyon szívesen megosztom veled.


Véleményem szerint nem egyszerű kijutni külföldre gyógyszerészként, de ez más szakmára/hivatásra is igaz. Mondok egy egyszerű példát: Pályakezdőként nagyon nehéz elhelyezkedni belföldön a klinikumban, vagy egy gyógyszergyártónál. Nulla tapasztalattal pedig külföldön még nehezebb. A nyelvismeret meg nem előny, hanem inkább általánosan megkövetelt tudás.


A kérdésedre válaszolva: Elsőkörben azt javaslom, hogyha már megvan a diplomád kezdj el belföldön dolgozni és munkatapasztalatot szerezni. 1-2 év tapasztalat jól fog jönni. Ezzel párhuzamosan képezd magad: foglalkozz sok időt az idegennyelvekkel, járj külön tanárhoz vagy kurzusra. Másodkörben keress lehetőségeket. Néhány fejvadász cég foglalkozik külföldi munkaerő kölcsönzéssel. Főként gyógyszertári munkákra keresnek végzett gyógyszerészt. Külföldre kijutni cégen keresztül vagy saját próbálkozással lehetséges.


A "honosítási" eljárás minden országban más. Én amiket hallottam, hogy EU-n belül mindenhol elfogadják a magyar gyógyszerész diplomát. Egyes EU-s országok megkövetelnek nyelvi és szakmai vizsgát is. Amiket erről hallottam: Egy bizottság előtt kell bizonyos témákról, tételekről beszélni (de ez inkább gyógyszertári munkákra vonatkozik, céges munkákra nem bár attól függ biztos ott is van kivétel).


Kb. 10 ismerősöm már külföldön dolgozik (akiről tudok). Valakinek külföldi párja van és saját maga jutott ki, jelentkezett itthonról egy külföldi állásra. Valaki cégen keresztül ment ki. Pontos részleteket itt sem tudok mert nem vagyok beszélőviszonyban velük.


EU-s országokba a legegyszerűbb kijutni. Ázsia, USA már macerásabb.


Miért szeretnél külföldre menni?

márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]


Nem tudom mennyire nehéz ezt végigjárni, de ha sikerül, akkor az átlag (nem kezdő) fizetés 50 CAD/óra, ami a 15 dolláros órabérhez képest elég jó.

márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!