Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógyszerészként saját gyógysz...

Gyógyszerészként saját gyógyszertárat nyitva sok pénzt lehet keresni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de gyógyszertárat nem lehet csak úgy nyitni szabadon.
2023. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos nagyon telített, nagyvárosokban 50m-enként patika, vidéken meg nem éri meg.
2023. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Borsod, vidék, kistelepülés (1200 fő alatt lakos, szomszéd település 700 fő alatti), 15 km-s körzeten belül még 2 falusi és 5 kisvárosi gyógyszertár van.

A gyógyszerész a patika tulajdonosa és dolgozik is benne (onnan kap fizetést)

Az elmúlt évek beszámolói alapján az adózott eredményei (amikor már a társasági adó is le lett vonva): 9,7; 8,5; 7,8; 8,9 millió Ft.

Szerintem azért a havi fizetéseden felül évi 7-9 millió nettó nyereség eléggé megéri.

2023. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nemlehet csak ugy akarhol nyitni. Legalabbis ahol en elek a kormany szabja meg hol mikor lehet
2023. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Pontosan:


"Új közforgalmú gyógyszertárat a gyógyszergazdaságossági törvény rendelkezései szerint csak országos pályázat alapján lehet létesíteni. Ennek kiírását elsősorban a települési önkormányzatok kezdeményezhetik, de a meghatározott körülmények fennállása esetén az OGYÉI hivatalból is intézkedik."

2023. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Olcsón veszi a dobozban szállított termékeket a nagykertől, kiveszi a fiókból, adminisztrál, drágán adja el az egyéni vásárlóknak.


Könnyű munka. Nagy a kereslet. Ha jó forgalmú helyen nyitsz patikát, jól tudsz megélni belőle heti 40 órás munkával.


Évtizedek alatt egyszer sem fordult elő, hogy szakképzettséget igénylő feladatot végzett volna a patikai dolgozó. Ha kérdeztem szakmai ismeretet igénylő dolgot, jobb esetben megkereste a termék tájékoztatót, felolvasta, rosszabb esetben annyit mondanak, hogy olvasd el azt magad, vagy kérdezd az orvost, aki felírta.

Ehhez főiskolát végezni felesleges, nemhogy egyetemet. Egy élelmiszerbolti eladónak annyival többet kell csinlnia, hogy a pultban a terméket fel is szeleteli, ha kéred, nem csak dobozokat rakd eléd. hozzáértésben nincs különbség.

2023. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek nyitnál patikát, amikor bármilyen vitamint és vénymentes gyógyszert rendelhet bármelyik leendő vásárlód a netről?
2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát azért ne akarja szerintem megtudni a fenti szakértő hogy akart már valaki folsavat vinni B12 vitaminnal mert a WEBBeteg alapján a diagnosztizált anémiájára a kettő közül valamelyik jó lesz, ezzel pedig lényegében ki is nyirhatta volna magát a fantasztikus kombinációval, szerencsére ismertem a B12 vitamin és folsav biokémiai kötődését.


Szóval... Én elhiszem, hogy magyarországon alaposan szétverték 2006-ban a gyógyszerészetet hibásan, de nem kellene ilyen markáns véleményt alkotni róla főleg hogyha téves. Ahogyan azt is praktikus leszögezni, hogy nagyon hamar belefuthatunk a brit modell példájába, miszerint a krónikus beteg nyomonkövetést megkapják a gyógyszertárak, arról nem is beszélve, hogy pikk pakk oltani fogunk.

2023. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
20 évvel ezelőtt jó üzlet volt, most már agyonszabályozták azt is és fel van osztva a piac. Csak annak jó üzlet, aki már 20 éve működik.
2023. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!