Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az oka, hogy vezető...

Mi lehet az oka, hogy vezető gyógyszercégnél Budapesten, gyógyszerészként kevesebbet keresek, mint egy sima pub-ban dolgozó pultos?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 13:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a kevés?
2022. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

Az adott környezetben (!), az adott feltételek mellett (!), a pubos munkája többet ér.

Nem a kocsmáros keres sokat, hanem a gyógyszerész keveset. Addig amíg 3-400 eft-os fizetésekért elvállalják a gyógyszerészek a munkát, nem fognak többet fizetni. IT-ban azért (is) keresnek olyan jól, mert nincs az a hülye aki 5 év megélhetési szintű OOP tapasztalattal elmegy dolgozni 3-400 ezerért. A triplájáért már igen, ki is fizetik a cégek.

2022. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Kereslet-kinalat alapon mukodik meg mindig a munkaeropiac.
2022. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, kereslet-kínálat, de ezt kiegészíteném a következővel:


te nem fogsz átmenni máshová dolgozni, mivel elég kevés cég foglalkozik gyógyszergyártással vagy mivel itthon, ezért a lehetőségeid igen szűkösek. Ezt a cég gátlástalanul kihasználja.

Azok keresnek jól (most durván megközelítve), akiknek transzferálható tudásuk van.

Ilyen például az IT. Mivel IT-ban akár külföldre is lehet itthonról dolgozni, de akár itthoni cégek között is simán lehet váltogatni, így ők nem szorulnak rá, hogy egy helyen maradjanak.


Hasonló helyzetben voltam én is pár éve mint te. Mérnöki területen specializált tudásom és tapasztalatom volt és mégis mondjuk egy tanulatlan alkalmazotthoz képest alig kerestem többet. Miért? Azért mert a speciális tudásom nem érdekelte a piacot. Gyakorlatilag alig találtam állást. Úgyhogy ma már csak az IT területre fókuszálok.

2022. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Értem, én is valami ilyesmit láttam e mögött. Köszönöm a válaszokat, legalább a latóköröm szélesedett.

Ui: a fizum netto 300k

2022. dec. 23. 14:48
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hány év tapasztalatod van?
2022. dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

#4 Még amit hozzátennék ahhoz, hogy relatíve kevés számú cég foglalkozik itthon 1-1 speciális mérnöki, vagy akár gyógyszerészeti tevékenységgel. A bér kartellezés. Sajnos kicsi ország vagyunk, nem egészen 10 milliós lakosság aminek a harmada produktív ember, kis területen összezsúfolva. Esély sincs kialakítani konkurenciát, mivel a hazai piac nem vásárlóképes, exporthoz meg a termelésünk nem versenyképes a magas költségek miatt.

Mindenki szarrá van adóztatva, a munkáltató, az alkalmazott, a vásárló, így nehéz. És akkor itt ki is térhetnénk arra, hogy a pubos hogyan keres 1,5-2x annyit mint te. Biztos hogy nem úgy, hogy a munkaszerződésében bruttó 7-800 eft van beleírva, hanem szürkén. Plusz a munka jellegéből adódóan borravaló, bár azt sem mindenhol adják oda.

2022. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%

A gyógyszeripar az egyik legjobban fizető ágazat.

Kérdező te vagy trollkodsz vagy lúzer vagy.

Keress másik állást és ne sajnáltasd magad.

2022. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%

"Hány év tapasztalatod van?"


4-es vagyok, és szerintem irreleváns, h hány év tapasztalata van, mert a gyógyszeriparban pályakezdőként is többet kellene kapnia 300 nettónál!

A gyógyszeripar az egyik legnagyobb profitrátával működő ágazat, hatalmas pénzekkel, talán a hadiipart lehetne hozzá hasonlítani.

Nem, ez szimplán a cég gennyessége, hogy visszaél a helyzetével.


Mindezekhet még hozzájön az adót nem fizető réteg a szürke (vagy egyenesen fekete) foglalkoztatással valamint a kata és társaival, hogy a rendesen bejelentett és adófizető dolgozók bére versenyképtelen legyen.

2022. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
14%
lassan fel kene ismerni nem minden a diploma meg a nagynevu kizsigerelo cegek.. amig a gyogyszeresz hazavisz 300ezer nettot addig a vendeglatos, mixer, szakacs rohogve eloz netto 600-700 ezrekkel. szakma kerdese..
2022. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!