Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánlanátok?

Melyik egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még csak kilencedikes gimnazista vagyok,szeretném már kitűzni magamnak célnak az egyik egyetemet,csak nem tudom melyik az,ahová nekem érdemes lenne menni. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek.

Amit rólam tudni kell:

-nyelvvel/nyelvekkel szeretnék foglalkozni,(pl szivesen elmennek tolmácsnak,vagy dolgoznék idegenvezetőként akár más országban is)

-jók a tanulmányi eredményeim,3nal rosszabb jegyet sosem viszek haza,1-2tantargyon kivul mindenbol 5az atlagom

-jok a komunikácios keszsegeim,jól tudok fogalmazni akár egy esszében,akár egy felelés közben

-ha minden jól megy iden fogok kozepfoku nyelvvizsgazni angol nyelvbol,utanna pedig emeltszintu erettsegit szeretnek belole tenni(most kettannyelvu suliba jarok,szoval majd németből is tervezek egyszer:))

-sportos vagyok,az eletem a tanc,de ezenkivul szoktam futni,bicikliturazni,edzeni,meg ami eppen jon;)


Előre is köszönöm annak,aki segít!



márc. 28. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez alapján valamelyik nyelvi szakot tudnám neked ajánlani (pl anglisztika)

Szóba jöhet még turisztika is.


Azt tudnám neked ajánlani, hogy elsősorban ne egyetemet keress, hanem szakot (és utána nézz szét azokon az egyetemeken, ahol tanítják).

Ha van lehetőséged akkor minél több egyetem nyílt napjára elmennék a helyedben (vagy akár edukációra is). Nyilván itt az a fő dolguk, hogy "eladják" neked az egyetemet, de nekem annó sokat segített a szakom kiválasztásában, hogy beszéltem oda járó diákokkal, hogy mennyi szabadidejük van, miért azt az egyetemet választották, milyen programok vannak náluk

márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

utána 1 n, és az emelt szintű két szó

Én első körben az idegenvezetést javasolnám.

márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Először el kell végezned akkor egy nyelvszak BA képzését (angol vagy német a te esetedben), utána pedig mehetsz a fordító- és tolmácsképző MA-ra, ott van egy "fő" nyelv és egy "mellék" nyelv. És a képzés alatt X idő után szakosodhatsz, hogy a fordítás vagy a tolmácsolás érdekel-e jobban. Ez a diploma az idegenvezetésben is segít, van fordító-tolmács szakot végzett ismerősöm, aki idegenvezetőként dolgozik.

Egyetemek tekintetében ez lehet az ELTE vagy az SZTE például, de nyilván attól is függ, merre élsz, akarnál-e költözni, stb.

márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ápr. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!