Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gondozzam az orchideám?

Hogyan gondozzam az orchideám?

Figyelt kérdés

Kaptam egy orchideát, az ablak melletti asztalra tettem, közvetlen erős napfény nem éri, de világos a szoba, nem átlátszó kaspóban van, de kilógnak felül a gyökerei.

Hetente egyszer meglocsolom kb. 1,5 dl vízzel, és ami a kaspó aljában marad rögtön leöntöm. Hagynom kéne ázni?

Rakjak a kaspó aljába pici kavicsokat, hogy párásítsa a növény körüli levegőt?

Van még valami amit tudnom kéne róla?:)



ápr. 1. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem sok,ahogyan írtad a vizet át kell engedni,pangó vizet nem szereti.Nálam ablakban van de közvetlen napfényt nem szereti.
ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy haldokló orchideát mentettem meg,szóval semmit nem tudtam róla. Locsolgattam, kb ahogy te. Néha virágzott is.

Aztán láttam egy videót, amiben a nő elmondja, hogy heti 1x be kell áztatni annyi ideig, hogy a gyökerei zöldek legyenek. Lehet rakni bele havi 1x orchidea tápot.

Mióta így csinálom, azóta kiderült, hogy kétágú az orchideám, mert előtte mindig csak egy ágat növesztett.

Én évente 1x frissíteni szoktam a földjét.

ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!