Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy gondozzam ezt az orchideát?

Hogy gondozzam ezt az orchideát?

Figyelt kérdés

Nőnapra kaptam egy orchideát, egy egészen különleges "csomagolásban": egy hosszúkás üvegben van, az üveg a teteje fölé ér, az üveg aljában van egy halom átlátszó, vízmegtartó gömb, maga a virág egy szintén átlátszó kis cserépben van, amelyet a kis gömbökbe nyomtak. Kép:


[link]



Sajnos egyáltalán nem vagyok otthon semmilyen növény nevelésében, és habár eddig szépen virágzott nálam, a rajta lévő bimbók is kinyíltak, de nem tudom, jól nevelem-e vagy kell-e mondjuk átültetni majd. Azt sem tudom, hogy ebben a "gömbös" valamiben meddig maradhat, mivel a gömbök elkezdtek bezöldülni.

Amit eddig tettem: a gömbök alatt vizet tartok, hogy mindig legyen elég párás levegője, és kitettem egy észak-nyugatra néző, napos ablakba. Olvastam, hogy tápoldatozni is kell, ezt vettem neki:

[link]


Viszont nem tudom, egyáltalán hogyan, (hova öntöm a tápoldatot, a kicsinyke cserepébe, vagy a gömbökre, és mennyit).


És még annyi, hogy a gömbök, mikor kaptam teljesen átlátszóak voltak, mostanra kezdenek bezöldülni. Ez megint nem tudom mi lehet. (tettem rá egy kis tápoldatot.)


Minden ötletet a témában szívesen fogadok.



#orchidea #zselégolyók
2017. márc. 19. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Az üveg és a golyók csak dísz. Az orchideának semmi szüksége rájuk. És persze hogy zöldülnek a golyók, hisz vízben tartod őket, gondolom csapvízben, algásodnak. Viszont az orchidea műanyag cserepe alul lyukas! Vagyis ha a gömbök vízben állnak, akkor az orchidea is, és ez nem fog neki jót tenni! A napos ablak tökéletes hely neki. Táp is kell. De egyrészt lehet kapni orchidea tápot, az jobb neki, másrészt az amit te vettél. az csöpögtetős tápoldat, virágföldbe kell beleszúrni, és onnan szépen leszivárog. Az orchidea viszont nem földben van. Neki normál, üveges tápot vegyél, amiből a locsolóvízbe kell tenni pár cseppet.

Nekem rengeteg orchideám van, főleg mióta kivágták a hülye fát az ablak alól, és végre ismét bejön a fény. Vedd ki a növény mellől a golyókat, nincs rájuk semmi szükség, csak dísz. És amíg ott vannak, nem látod mennyi vize van a virágnak, ami a túl sok víztől kipusztulhat. Tehát dobd ki a golyókat, az üvegbúra maradhat, mivel párás, meleg helyet biztosít a virágnak; de az is jó, ha csak virágalátétet teszel alá az üveg helyett. Kevés vizet önts neki, heti egyszer az üveg/alátét aljába, és 3-4 hetenként tegyél bele kicsi tápot is, orchidea tápot. Ha nincs táp a vízben óvatosan a cserepére is csorgathatod a vizet, de ha táp van benne, akkor csak az edény aljára önts! És feltétlenül olyan ablakban tartsd, ahova rengeteget süt a nap.

2017. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. márc. 19. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!