Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emelt biológia/kémia érettségi...

Emelt biológia/kémia érettségire való felkészülés, érettségi felkészülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi pár hónapban nagyon elkezdett érdekelni az orvoslás. Még nem vagyok biztos abban, hogy jövőre (2025 februárjában) jelentkezni fogok a Semmelweisre, de egyenlőre szeretnék mindent megtenni annak érdekében, hogyha ezt akkor is szeretném majd, akkor lehetőségem legyen rá. Tehát a kérdésem arra irányulna, hogy én jelenleg esti tagozatos gimnazista vagyok (11.osztályos) és sajnos ezalatt a 3 év alatt egyáltalán nem voltak/vagy csak nagyon kevés biosz/kémia órám. Én pedig ezekből emelt érettségiznék szívesen. Ha most májusban elkezdek itthon egyedül mindennap tanulni könyvekből (először a mozaikos biosz/kémia könyveket venném át 7.osztálytól 12.osztályig és dolgoznám ki/tanulnám meg) lehetséges lenne 1 év múlva májusban emelt érettségit tennem belőlük? Már arra is gondoltam hogy addig is jelentkezek az októberi érettségire középszinten biológiából és kémiából, hogy az egész nyaras tanulás után felmérjem a tudásom. Egyenlőre ezekre gondoltam. Meg persze jövő szeptembertől matekból/töriből/magyarból is muszáj lesz itthon nagyon sokat tanulnom, könyvekből, oldalakról, videókról (mateking, érettségifelkészítő videók stb..) angolból pedig heti 2x járok magántanárhoz mert 2025 májusában angolból is szeretnék emeltezni.. mivel esti gimnazista vagyok így kb mindent egyedül kell itthon megtanulnom, felkészülnöm, hogy nagyon jó érettségit írjak..

De lényegében ezek mellett, előzetes tudás nélkül kereken 1 év alatt, ha mindennap tanulok és az alapoktól kezdem (a mozaikos tankönyvektől szépen haladva a többi kémia/biológia felkészítő könyvekig, videókig) akkor sikerülhet? Persze egyedül! Egy hónapban max 2-2 biosz-kémia magántanár fér bele nekem. Az is csak azért hogy valaki eltudja magyarázni amit esetleg nem értek, meg persze mert tudom, hogy kémiából a számolás a nehezebb.. (matekból kb 3-as vagyok, de jövőre azon is minden erőmmel azon leszek, hogy 90% feletti matek érettségit írjak). Előre láthatólag kicsit a fizika tudásomat is frissítenem kell majd (de mivel nem abból szeretnék emeltezni hanem kémiából, így azt csak frissíteném) milyen könyveket/oldalakat/tippeket,tanácsokat ajánlotok még érettségire (emelt biosz/kémia,emelt angol, közép töri-magyar-matek), van még bő 1 évem mindezekre. +Jelentkezzek az októberi érettségire egyenlőre csak középszinten biosz/kémiából? Hogy megnézzem hogy megy azután, hogy végigtanulom a nyarat..köszönöm nagyon, ha válaszolni tud valaki érdemben!! Azt már szerintem említettem, de nekem a SOTE a cél!



ápr. 7. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem reális. A SOTEra amúgy is csak a legjobbak kerülnek be, nagyon jó érettségiket kéne írnod mindenből.

Az meg hogy elkezdett érdekelni az orvoslás szerintem elég kevés. Az orvosi elvégzéséhez nagyon komoly motiváció és elhivatottság kell. Azt sem értem miért csak a Sote jöhet szóba?

És azért 3-as matekkal nem tudom milyenek az esélyeid. Szóval mérd fel reálisan a képességeidet, mert sajnos nem mindenki alkalmas az orvosi elvégzéséhez.

ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom elégnek az 1 évet erre. Illetve a SOTE-ra azok szoktak bekerülni, akik szinte végig kitűnő tanulók voltak és hosszú évek óta orvosira készülnek. A legjobbak legjobbjai ahogy a rektor mondta. Tehát én biztosan valamelyik vidéki egyetemen próbálkoznék a helyedben.

Persze nem tudom milyenek a képességeid és mennyire megy a biosz/kémia, de a leírásod alapján ennyit tudok tanácsolni.

És nyilván nagyon gondolod meg

ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Értem én, hogy érdekel, de az édeskevés. Ha esetleg vért izzadva megírsz egy olyan érettségit, amivel felvesznek a SOTE-re, akkor meglepetten szembesülhetsz azzal a ténnyel, hogy ott egy adott tárgy vizsgájára mennyit is kell tanulni. Többet, mint az érettségire 5 tárgyból. És félévente legalább 6 ilyen tárgyad lenne. Én a helyedben nem erőltetném. Persze meg lehet próbálni, aki igazán elhivatott annak így is sikerülhet. Ha pedig nem, akkor nem is akartad igazán.
ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Az érettségire fel lehet készülni 1 év alatt, de a SOTE nem reális véleményen szerint. Ha szerencséd van, akkor valamelyik vidéki egyetemre éppen beférsz majd DE… az orvosi egyetem nem egy leányálom és édes kevés az “érdekel az emberi test, az orvoslás” és az “életeket akarok menteni” hozzáállás.


Sokan hasonló ábrándokkal vágnak neki, majd harmad-negyedévben kezdenek rájönni, hogy hoppá, ez nem is olyan amire én gondoltam.

Aki orvosi pályát választ, az egy kis darabkát felad az életéből:

Hosszú munkaórák, túlórák, hétvégék és ünnepnapok műszakban, korántsem kedves betegek, akik mindenért téged okolnak.

Rengeteg áldozattal jár orvosnak lenni, a szabadidőd egy részéről le kell mondani.

Sok kis elsőéves és fiatal úgy véli, hogy ez egy extrém menő szakma, amit ha elvégeznek mindenki térdre fog borulni előttük. Hát elárulom: NEM.

Csak annak ajánlom, aki mást el sem tud képzelni az életében és szerelmes az orvostudományba, különben iszonyatosan ki fogsz égni.


Egy doktor

ápr. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te melyik egyetemre jártál, ha megkerdezhetem? Utolso valaszolo.. nagyon erdekel egy mar vegzett orvos velemenye errol a szakmarol/az egyetemrol
ápr. 9. 10:47
 6/6 anonim válasza:
PTE :) írj nyugodtan privátban a kérdéseiddel
ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!