Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy autó szerelő hogy tud a...

Egy autó szerelő hogy tud a legjobban keresni és így mennyit ?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy pl:

Pesten vagy vidéken dolgozik

Hogy alkalmazott vagy vállalkozó

Meg ilyen dolgok



ápr. 14. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vállalkozóként, csak a vállalkozáshoz ugye tőke is kell, nem kevés, és felépíteni sem 2 perc.
ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha korrekt és átlátható, ha proaktívan kommunikál, ha minőségi munkát végez, ha esetleges reklamációkat haladéktalanul megold, akkor belőheti magát a piaci átlagár fölé, ha akarja. Ami ugye helyfüggő is lehet. Sok esetben nagyváros legszélén a leggazdaságosabb lenni. Aprócska hozzáadott értékek (pl öreg autó átrángatása műszakin úgy, hogy csak a valóban életbevágó dolgokat javítja, becsülettel) mindig kapóra jönnek, nem árt ha van egy erős tárgyaló skill, mindenképp jó eleinte nyaralás helyett id a meló hatékonyabbá tételébe invesztálni, stb stb.
ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha ez a kérdés így fölmerül benned, akkor te ne akarj autószerelő lenni. 🤔
ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Miért? Ezt indokold meg, ha megkérhetlek. Azt sem tudod, hogy ki a kérdező, és hogy mennyire érthet az autószereléshez. Bár érthető a szkepticizmus, én is az vagyok, csupán itt nem a másik alázása a cél.
ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Értsd szó szerint a véleményemet.

Senkit sem alázok, de ha valaki csak azért akar beleugrani egy szakmába mert azzal tud a "legjobban keresni", akkor megette a fene.

Szerinted milyen szinten fog autót javítani az, aki tegnap még fogtechnikus volt vagy szobafestő?



Természetesen ez egy magánvélemény, nem fontos komolyan venni.

(igaz, "csak" 25 évet dolgoztam az autójavító iparban)

ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Értem, és tisztelem is a hozzáértő szakembereket, igaz ez bármilyen szakterületre. Ellenben azt nem, hogy miért feltételezed az általad leírtakat ab ovo egy olyan kérdésből, ami nincs részletesen kifejtve, továbbfejtve miért gondolod hasznosnak a kvázi semmit. Ezt többszörös érvelési hibának nevezik.
ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6.

Lehet hogy pontatlanul fogalmaztam, de alapvetően a kérdés, nem az én érvelési technikám milyenségéről szól.

Abból indultam ki, hogy amikor egy foglalkozás kiválasztása, majd elsajátítása, csupán az anyagi hozadék miatt történik, akkor abba nincs köszönet. Valóban nem került kifejtésre, hogy mi van akkor, ha hiányzik pl. a technika iránti érdeklődés, vagy nem rendelkezik kellő a manuális készséggel a kérdező?

Akkor is ezt a szakmát választaná, csupán azért mert jobban tud keresni?

ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy én is tisztázzam a dolgokat :

(Pl most én) pálya választás előtt állok és ha érdekelnek az autók. De én úgy gondolom hogy azért a pénz is fontos szempont. Nyilván nem a legfontosabb de az is . Szerintem ami nagyon fontos egy szakmába, hogy van valakinek ideje a munka mellet, élvezi-e amit csinál STB STB

Amugy én egy szóval sem mondtam hogy én azakarok lenni (az szeretnek lenni és ez csak egy példa ) ha pl valaki soknak találna egy javítást és pl rákérdezne

És a tapasztaodat szívesen elolvasnám/ meghallgatnám. Pl mire kell oda figyelni mire kell tanulni mit-hogy

ápr. 17. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár én szakmán kívüli vagyok, és erre nincs általános recept. Én is megjártam sokmindent, és még közel sem értem el mindent, amit el szeretnék. Igaz ez több szempontra a szakmaiakon kívül. Ha már autószerelés, amennyit én látok belőle, biztos lehetsz benne, hogy a sikerhez szükséges tudást nem az iskolában fogod elsajátítani, az legfeljebb ad egy alapot. Viszont ha valóban érdekel és szereted csinálni, illetve elvégzed a sulit, akkor örömmel fogod az első munkahelyeden fejleszteni a tudásodat. De ha nem érdekel, akkor inkább válassz mást. Mellesleg az autószerelésen belül mi érdekel? A mechanikai szerelés, az autóvillamosság, vagy a karosszériajavítás? Illetve az "érdekel" elég tág fogalom. Nem tudjuk, hogy láttál-e már közelről autószerelést, próbáltad-e már. Nem kell nagy dolgokra gondolni, nekem még egy izzócsere is 1 órás folyamat (japán autó). Jót nevettem, amikor a szerelőmet megkértem rá, hogy vigye el műszakira a kocsimat. Megérkeztem hozzá, és jelezte, hogy a bal első tompított fényszóróm nem világít. Na, mondom f*sza. Annyit mondott, hogy mindjárt jön, visszajött egy izzóval a kezében, és 1 perc alatt kicserélte. És nem is kért érte pluszpénzt.:D Persze nyilván nem egy random szerelő, évek óta ő szervizeli az aktuális kocsimat.
ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!