Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is elveszítette a baráti...

Más is elveszítette a baráti körének nagy részét?

Figyelt kérdés
25 leszek és nő vagyok. Egyetlen barátom maradt a 10 fős baráti társaságunkból mert mindegyiknek családja és gyereke született, amibe nem férünk bele. Az egyetlen barátnőm meg elköltözött külföldre. Vele akkor tudok találkozni ha félévente hazajön. Nem járok bulikba, azt a korszakomat kiéltem. Munkába járok, edzőterembe, sétálni a parkba, előadásokra, színházba. Mennyire reális, hogy 25 fele az emberek nagy része családos lesz?
ápr. 19. 05:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En mar akkor elvesztettem a haverjaim nagy reszet amikor becsajoztak, szoval nem kell ehhez hazassag meg gyerek
ápr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez valahol normális folyamat, hogy ilyenkor mindenki a saját életére koncentrál.


De ez nem feltétlenül jár a barátságok megszakadásával.

Persze már nem lesz olyan, mint régen. Nem fogtok hetente találkozni. De pár havonta összefuthattok.

ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez már csak így van. Mondjuk annyira nagy barátok akkor nem lehettek.
ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En mar akkor elvesztettem oket amikor 8. meg 12. vegen elballagtunk
ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felesleges rástresszelni, rágódni rajta.


Az emberek jönnek mennek.


25 éves korig naaagyon sokat változik az ember és személyisége, avagy pont, hogy egyre jobban formálódik énképük, személyiségük.


Az adott gyerekmori, kamaszkori korszakokban az ember önmagát is alig ismeri, a világról is keveset tud.


Ez a felismerési-, megismerési folyamat alatt kisebb dolgokon át köti össze az embereket pl szórakozás, buli, ivás, stb.

Kisebb közös dolgok tartják össze az embereket, ezért se olyan erősek, tartósak.


Ám ahogy idősödsz kifejezetten több ponton fonódnak össze az emberi kapcsolatok.

Mélyebbek, tudatosabbak, válogatósabbak, mert már kialakult személyiségükhöz passzoló emberek társaságát keresik, ahol komfortosabb, jobb érzésekkel tölti el őket.


Csak gondolj vissza régebbi kapcsolatokra, mi is tartott össze titeket.


Egy fontos dolgot pedig sok ember elfelejt:

Pl tizenévesen eljárkál, ismerkedik az ember. Nem csak az osztályon belül beszűkülve ismerkedtek.


Ugyanezt kellene tenni huszonévesen is. Pl nem csak befásultan a melóhelyen kapcsolatot teremteni. Emellett ezzel méginkább szűkül a kör.


Ne engedd, dobbants más irányokba is ismerkedés témában.


Fedezz fel továbbra is.


Emellett pedig sokan karrier és családalapítás miatt kevesebbet tud másokkal találkozni.


Azt megjegyzem:nem lehetetlen összehozni egy baráti talit hetente, 2 hetente vagy havi 1x.


Attól függ. Pl nekem van hollandiai barátom, negyed évente találkozunk abban benne van egy közös nyaralás is, amikor több időt vagyunk együtt.


Vagy pl game haverok. Nyaranta egy nagy találkozó van a társaságnak.


Az internet világában pedig addig is megoldott a kommunikáció.


Fotós ismimmel kb 2 havonta futok össze, akkor is munkafolyamat alatt vagyok jelen. 3 gyerkőce van, 2 melója.


Ez van, alkalmazkodunk, megoldásokat keresünk. A kérdés az, hogy kivel akarunk.

Mondhatsz igent és nemet is. Ez igaz arra is, ha új emberekkel ismerkedsz.


Az ilyen 10 és nagyobb fős társaságok alapon nem maradnak sokáig együtt.

Nem kell bánni, max értékeled és szíved egy korszakának része lesz.


Rengeteg embert ismertem meg és ismerkedek is folyamat.

Kincsekre leltem azokban, akikkel megalapozódott egyfajta emberi kapcsolat. Szakmai ismeretségtől a barátokig (4fő össz vissz ez a baráti köröm, ám ez se jelenti azt, hogy mi 4en összejárunk. Nem, nagyon más emberek, mindegyikben más-más az a kapcsolódási pont halmaz.)


Mindemellett pedig az énidőt minőségi szinten érdemes eltölteni, amikor csak adódik. Élvezd ki annak is a sajátos előnyeit.


32N

ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
S igen, 24-35 között az emberek többsége családos lesz.
ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát csak tudjátok, én nem szeretnék gyereket. Nincs bajom velük de nem akarom hallgatni, milyen cukin gügyög meg milyen tápszert váltottak, vagy hova megy majd oviba stb. Nem is értek hozzá, meg távol áll tőlem. Az a probléma, hogy 90%-ban erről megy a téma. Normális baràtaim voltak, csak nagyon nem egyezik már az érdeklődési körünk. Sokszor jönnek azzal, nekem könnyű. Munka után ha szeretnék elmehetnék bulizni, vagy moziba, színházba stb. Nekik meg marad a játszótér meg a Bogyó és Babóca.
ápr. 19. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Akkor minek vallaltak gyereket?
ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

7-es, ilyen irigy megkeseredett emberekkel ÉN szakítom meg a kapcsolatot, méghozzá nagyon gyorsan.


Bár nekem már az sem fér bele, hogy a féléves "baráti" találkozók arról szóljanak, hogy az ő gyereke így-úgy, az idő 99%-ban róla áradozik, aztán gyors megkérdezi, hogy vagyok, de már mennünk kell.


Nem érdekel, ez nem barátság, csak dicsekszik a gyerekéről és mellette szrik az állítólagos barátnője fejére.

ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Középkorú férfi vagyok és elmondhatom,több mint harminc éves tapasztalattal, megéléssel a hátam mögött : ahogy az embereknél beúszik az életükbe a punci, illetve a farok, később pedig a gyerek - onnan kezdve minden és mindenki le van sz.va. Csak a párja és csak a gyereke.Utóbbiról persze mindenki azonnal és kéretlen mutat legalább kétszáz képet ...

Valahogy nagyon hülyének érzem magam,de nekem is volt kapcsolatom,családom,de sosem én hanyagoltam el a barátaimat és nem toltam senki képébe olyan fényképeket,ami senkit nem érdekel.Ja és még egy,nem akkor találtam meg a barátokat,ha panaszkodni, lelkizni kellett. Ezt nem mondhatom el másról.Azonnal előjönnek és ontják az emberre a szóáradatot,ha elhagyják,megcsalják őket, vagy más gond van.


Tanulság,jelenleg nincs barátom, mert senkinek nem vagyok gyóntatója,szemetese és nem érdekel más kínja,mert amikor öröme volt,akkor eltűnt és lesz..t. Oldja meg a kínját,ha az örömét meg tudta.Ennyi.

Ebből nekem az életben csak hasznom lett, lelkileg nem húztak le sosem.


F

ápr. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!