Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom tartani a szemkontak...

Nem tudom tartani a szemkontaktust, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha például beszélgetek akárkivel, ugye az lenne a normális ha ahogy beszél a szemébe nézek, de ez velem úgy van hogy max 2mpig bírom utána muszáj elfordulnom mert nem bírom tovább és utána újra belenézek a szemébe és már nem is a két szemébe nézek hanem csak pl. a jobb szemébe de valamikor a balba. És így tovább mindig elfordulok mintha néznék valamit és utána vissza nézek. Már szerintem azt hiszik hogy nem érdekel amit mondanak mert mindig a telefonom nézem vagy rájuk se nézek. Ez volt már veletek, vagy szerintetek ezt hogy lehetne megoldani? Már engem is zavar ez az egész.

ápr. 20. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A jelenség teljesen természetes. Nincs ezzel semmi gond. Nyugi. Senki nem bámul bele teljesen mereven a másik képébe.
ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából én is így szoktam, folyamatosan nem tudok kontaktolni.

Teljesen normális.

ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az egy hülye elképzelés, hogy ha beszélsz valakivel, akkor folyamatosan a szemét kell nézni meredten. Erre senki sem képes, és nem is természetes
ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok véletlenül egy kicsit autista, kérdező? OCD vagy Asperger, azok miatt is lehet ez, én tapasztaltam magamon.
ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
vagy* (elírtam)
ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nem vagyok autista meg semmi. Csak egyszerűen nem bírom tartani a szemkontaktust mert zavar 1-2 mp után. De ha ez teljesen normális akkor rendben van.
ápr. 20. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2mp bőven elég nem kell folyamatosan tartani, szünet és újra majd , ahogy érzed :D
ápr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Ez már egy generációs "betegség".

Hol és kinél jelentkezik ez nálad?

suli/munka

család

barátok

pár

idegen fiatalok

idegen felnőttek, idősek

S mióta érzékeled ezt?

ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!