Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetnek barátaim ha...

Hogyan lehetnek barátaim ha nem tudok szemkontaktust tartani illetve ha szorongósabb vagyok?

Figyelt kérdés
Fura a kérdés tudom, de az lehet hogy, azért nem tudok barátságokat kialakítani mert kicsit visszahúzódóbb vagyok? Illetve lányokkal is amikor beszélek a szemükbe nézek maximum 2-3 másodpercig utánna pedig mindig valami mást nézek? Pl föld, stb mert nekem valamiért kellemetlen. Kicsit szorongósabb is vagyok és beszélgetést nem nagyon tudok kezdeményezni pl kellemetlennek tartom ha megkérdezem az egyik lányt munkahelyi szünetben hogy milyen napja volt stb de amikor ők megkérdezik akkor én csak annyit szoktam válaszolnu hogy jó, neked? Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni? Nemtudom hogy a szemkontaktus mennyire számít-e pl nektek? Lányok/fiúk ha valakivel úgy beszéltek ha a szemetekbe néz vagy mindig másfele néz.
febr. 7. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Engem pl idegesít, ha valaki folyamatosan az arcomba bámul beszélgetés közben. Nem alapfeltétele a barátkozásnak az állandó szemkontaktus. Sőt, aki nem néz el időnként az konkrétan pszichopata. Ez orvosi tény.
febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz szemkontaktust tartani aza szorongás tipikus tünete.


Vagy valami pszihóterápia vagy gyógyszeres terápia tud segíteni.

De ha találnál egy megértő aranyos nőt aki belédhabarodik, megszünne a szorongásod.


Ajánlott gyógyszer: xanax

febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!