Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom tartani a szemkontak...

Nem tudom tartani a szemkontaktust, nem csak lányokkal/nőkkel, de még a férfiakkal sem, miért?

Figyelt kérdés
Egyszerűen inkább már a szemébe sem nézek szinte senkinek az utcán, max távolról, mert úgy is én veszem le a tekintetem hamarabb az illetőről, ami zavar, mintha alsóbbrendű lennék.. Jó, mondjuk azt sokszor nem is értem, hogy férfiak/fiúk minek néznek mást a saját nemükből, persze nem úgy, hogy csak ránéznek, hanem rajta is tartják a tekintetüket a másikon. Valami "felmérés", hogy ki az "erősebb" külsőleg vagy mi? Ezt inkább a saját korosztályomban (17-19) tapasztaltam. Nem is a fiúknál van a baj, mert nem célom velük szemezgetni, ez inkább az ellenkező nemnél zavaróbb, mivel pár éve még szinte rám se néztek, ezért én "vígan" nézelődhettem, de mára azért változtam testileg és arcra is, és megesek jópárszor, hogy szemet vetnek rám, ekkor picit jön a zavar és 2-3 másodperc múlva elveszem a tekintetem, mert nem bírom tovább, mint, ha reflex lenne. Vagy manapság már oda se nézek, hiába látom a szemem sarkából, hogy "kiszemelt" valaki, nem próbálkozom, mert úgymond "alulmaradok". Nem is emlékszem mikor bírtam én tovább a szemkontaktust.. utána meg le vagyok törve, hogy ennyire nem vagyok képes. Most ezzel mit kezdhetnék? Elég magabiztos személyiség vagyok pedig, aki mindig kiáll a saját igazáért, és már azért az önbizalomhiányom is elhaványult, de ez még mindig nem megy. Mit lehet tenni?
2014. aug. 2. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hulyesegnek hangzik de hidd el hogy az egyik tanarom ajanlotta. A vizsgamunkam kellett bemutassam s ahozz sokszor kellett a vizsgaztato bizottsag szemebe nezni. S elotte keszitett fel az egyik tanarom hogy otthon alljak egy nagy tukor ele s gyakoroljam a szovegem ugyhogy nagyon melyen a szemembe nezek. Eloszor en is kirohogtem de otthon mikor kiprobaltam rajottem meg akkor is van hogy elkapom a tekintetem. Szoval elsonek tudom ajanlani ezt a modszert. Masadiknak hogy skypon vagy akarmilyen kozossegi portalon webkamerazz egy tok idegen szemellyel, akivel szinte biztos vagy hogy soha nem fogsz talalkozni (ilyet talalsz interpalon) es azon konnyebben tudsz gyakorolni.
2014. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az önbizalommal teli fiúkra úgy tapadnak a csajok,mint szar a légyre.Azon dolgozzál,és akkor minden rendben lesz.Tudom ajánlani Az érzékfeletti életről című könyvecskét,attól tuti,hogy elszáll az agyad.Le lehet tölteni.Egyébként az ilyen kiszemelős csajok(a te fogalmazásod)borzasztóak szoktak lenni.
2014. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, belenézek majd a könyvbe.
2014. dec. 18. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!