Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a nefelejcsnek emberi...

Ha a nefelejcsnek emberi tulajdonságokat kéne adnotok, melyek lennének azok az emberi tulajdonságok?

Figyelt kérdés

#lélektan #pszichológia #Pszichológiai asszociációk #Mire emlékeztet
ápr. 22. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó memória, jó illat.
ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem a kék, az igazság a la nature egyszerű formája, talán még a szerénység is eszembe jut. Nekem konkrétan erről a virágról jut eszembe nem az Ibolyáról. Amolyan picurka, szépséges virágocska.

A nagyobbak totál ellentéte (nem csak a mérete hanem a hivalkodás tekintetében), nehezen látszik, nem figyelemfelkeltő, csak a részletekre figyelő, aprólékos, jó megfigyelők veszik észre.

Nekem tetszik pedig amúgy a nagyfejű virágokat preferálom elsősorban, bár majdnem mind tetszik. Kedves lények, növények. Nélkülük sivár lenne a világ!!!!!

ápr. 22. 16:51
 3/7 A kérdező kommentje:

Az illatot értem de a memória?

Ja, az aprólékosság?!

ápr. 22. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már nefelejcs a neve :D
ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért adtak ilyen nevet neki?

Hogy lenne felejthetetlen ha kb.láthatatlan alig látszik, szegényke!

Meg egybe meg külön írva, ehhez nyelvészprof köllene má, azsevagyokazé! 😂😂😂

ápr. 22. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból utána néztem az eredetének, két sztorit találtam.

Egy német legenda szerint egy lovag ilyen virágot akart vinni a kedvesének, de meghalt mielőtt odaért volna és utolsó leheletével azt mondta “ne felejts”.

Egy görög mítosz szerint pedig Zeusz azt hitte már minden világnak nevet adott és ment volna a dolgára amikor egy kis virág aki kimaradt utána kiabált hogy “ne felejts”, Zeusz pedig nem vitte túlzásba a kreativitást és ezt a nevet adta neki :D

ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6 Köszike!!!
ápr. 24. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!