Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új szemüvegemmel közelre...

Új szemüvegemmel közelre miért látok rosszabbul mint korábban? (Részletek lent!)

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az új erősebb távollátó szemüvegemet (+0.5 és +0.75 diop. emelés lett). Nagyon jó látok vele, ég és föld a különbség távolra az előzőhöz képest, nagyon tetszik, de közelre látásnál pl monitort nézek (kb. 40 cm) stb dolgoknál az előző szemüvegemmel jobb volt. Levettem ezt és felraktam a régit és igen, úgy érzem a régivel közelre kicsit jobb a kép, nem annyira furcsa, zavaró. Az újnál mintha nem lenne olyan éles a kép közelre vagyis mintha folyamat "homok" lenne a szemembe, nehéz elmagyarázni, a kép maga jó de kicsit elmosódott, zavar. Ez mitől lehet? Rosszul csinálták meg a szemüveget vagy más?

ápr. 30. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Adj neki pár napot, a szemednek is alkalmazkodnia kell hozzá, meg kell szoknia. Addig ne használd a régit.
ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Távollátó szemüvegemet nem használom monitorhoz.


Ha neked viszont olyan kell, ami közelre is segít, nos azt úgy kell kérni.

ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem minden dioptriánál alkalmas a szemüveg közel- és távollátásra.

Bizonyára nagyobb a dioptriája az új szemüvegednek, annyit romlott a szemed, hogy a távollátáshoz ezt igényli.

Lehet, hogy képes lesz a szemed – agyad – alkalmazkodni, de lehet, hogy ennél az értéknél már nem. Utóbbi miatt vannak a bifokális, de kedvezőbbek a multifokális lencsék, hogy ne kelljen a közel- és távollátáshoz le- felvenni a szemüveget, vagy cserélni.

A szemészorvos nem vizsgálta a közel- és távollátást is a próbalencsével? Az engem vizsgáló szemészorvos hosszú ideig „játszott” a lencsékkel, hogy a közel- és távollátást is megoldja. Egyelőre még nem kellett multifokális lencse, azon az áron, hogy nem tökéletesítette a távollátást – a mindennapi életben alig van különbség a 88%-os vagy 100%-os látásélesség közt –, de így még jó közellátásra is. Viszont, az eddigi romlásütemet figyelembe véve kilátásba helyezte, hogy egy-két év múlva már nem fog működni a kompromisszumos megoldás, és multifokális lencsére lesz szükségem.

ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!