Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, aki tud, adjon valami hasznos tanácsot.

A történet annyi, hogy egy budai albérletben laktam közel egy évet.

Közjegyző által hitelesített bérleti szerződésem van, melyben az október 27. szerepel, mint beköltözés időpontja.

Azonban a tulajnak jeleztem, hogy lefoglalóztam egy másik lakást, amibe majd költözöm, ha itt letelik az 1 év.

A tulaj eközben keresgélt új lakókat.

Néhányan eljöttek lakást nézni, egyikkel sikerült is megállapodni.

Ők ketten aláírtak egy megállapodást, miszerint a közjegyzői szerződés aláírását követően október 1-től beköltözik.

Nekem pedig azt mondta, hogy okt. 1-ig költözzek ki a lakásból, a papírokat 1-2 napon belül rendezzük.

Egyedül élek, nincs segítségem, ezért elkezdtem az új lakásba átpakolni (mert egyedül, egy-két nap alatt nem tudtam volna megoldani), gondoltam nem lesz semmi gond.

A tulajt kerestem a megbeszéltek szerint, hogy visszaadja a kauciót, aláírjuk a papírokat, azonban elérhetetlen volt napokig.

Közel egy hét telt el, majd közölte, hogy mégsem jön új lakó, úgyhogy fizessek addig, amíg nem jár le a szerződés, de azért közben segítsek neki annyiban, hogy ha jönnek lakást nézni, akkor menjek a régi lakásba és mutogassak meg mindent.

Gondolhatjátok, hogy itt azért nem örültem…

Tudom, hogy nagyon buta vagyok amiért hittem a tulajnak és meg kellett volna várnom amíg felbontjuk a szerződést és ebben az esetben a bérleti szerződés a mérvadó, illetve az okt. 27.

Azonban hátha valaki járt már hasonló helyzetben és tud tanácsot adni?

Nem szeretném fenyegetni semmivel, de számlát sosem kaptam, emiatt megütheti a bokáját?

Vagy milyen megoldást lehetne kitalálni szerintetek?

Aki csak annyit tud leírni, hogy “jó hülye vagy” azt kérem, hogy ne tegye.

Én is magamat okolom, de már sajnos így alakult és elég nehéz helyzetbe kerültem.



2022. okt. 6. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Jó hülye vagy.
2022. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!