Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérlek valaki írna nekem...

Kérlek valaki írna nekem Írország zenei kulturájáról?

Figyelt kérdés
Légyszi azt h google ne írjátok mert kevésbé találtam bármit is. Legalább egy 10-20 mondat kéne. köszönöm
2010. okt. 28. 19:18
 1/1 anonim válasza:

Nagy rajongója vagyok Írországnak, bár kétlem hogy sokat tudnék mondani róla, de segítek.

3 hete jártam Dublinban. 4-5 éves koromtól szüleim miatt sokszor hallottam ír zenét, amihez hozzászokott a fülem, és kb. 15 évesen újra elkezdtem hallgatni. Azt kell tudni az írekről, hogy elég szenvedős múltjuk van, főleg az angolok miatt. Nagyon ragaszkodnak a kultúrájukhoz. Írország jelképe egy hárfa(ez a Guinness sörön is megtalálható) ez jelzi, mennyire tisztelik a zenét. Nekem nagyon dallamos, igazi bulizós zenéjük van, bár ha míg nem érezted Írország romantikáját lehet hogy unalmasnak találod. Érdekes hangszereket használnak: Tin whistle - ez egy fém furulya, én is játszom rajta szerintem gyönyörű hangja van. Bodhran- ez egy ilyen kis méretű kelta dob, pörgős alapot ad a zenének, érdekes az ütése. Ír duda- hasonló a hangja a skót vagy magyar dudához, de furcsa alakja van és nem hón alatt van. Általában egyszerű gitár adja a ritmust. Banjo - ez eredetileg ír hangszer, szinte minden pörgős ír számban találkozol vele.

Amíről érdemes még beszélni hogy az ír kocsmák hangulata is egyedülálló. SZinte mindenütt ír élőzene szól, és a hét minden napján tömve vannak. Egy Guinness vagy egy Murphy's társaságában kellemes estéket vés az emlékezetedbe. Ha nagyon sokat iszol iszonyat módon elkezdesz táncolni. Erre már nem biztos hogy emlékezni fogsz:)

Remélem segíthettem! üdv:)

2011. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!