Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Délutáni alvás felér az esti...

Délutáni alvás felér az esti alvással?

Figyelt kérdés

Délután aludtam suli után kb 3 órát (este is 3-4 órákat alszom). Most viszont nincs kedvem aludni, de egy kicsit fáradt vagyok. Alapból 5kor szeretnék kelni max 6kor, viszont nagyon nehezen tudok felkelni, reggel meg szeretnék végre normálisan elkészülni. Volt már ilyen, hogy este nem aludtam és az iskolában simán kibírtam 8 órát. Szóval a délutáni alvás felér egy esti alvással? Vagy inkább menjek aludni, de akkor megint elb@szom a reggelemet

16L



máj. 23. 02:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A délutáni alvás pozitív hatású, amennyiben kiegészíti az éjszakai alvást. Nem véletlenül mondják a napi 8 óra alvás szükségességét: az alvásnak különböző fázisai vannak, és a hatékonyság érdekében az "alvásprogramnak" zavartalanul végig kellene futni.

Ahogy az ember idősebb lesz, beéri kevesebb alvással is, de 16 évesen még jobb lenne 9 óra a 8 helyett. Feküdj le korábban.

máj. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon előnytelen a napi alvásbeosztásod. A Te korodban bizony 8-9 óra is szükséges, viszont délután így nem fontos, mert vagy suliban vagy, vagy érdekkörben, vagy randevúzol stb.
máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!