Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány nyelven beszéltek?

Hány nyelven beszéltek?

Figyelt kérdés

Melyik az a 2 nyelv?

Mennyi idő alatt tanultad meg?

Van nyelvvizsgád?

Számitott eddig neked valahol?(volt vele hasznod?)


2010. nov. 7. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, ami az anyanyelvem, és német, amit tanulok.

Az utóbbit még mindig tanulom, most ötödik éve, de ahhoz képest nagyon alap... túl kevés az óraszám.

Nincs nyelvvizsgám, de most az alapszintűre készülök fel.

Sok hasznom volt/van a némettel, mert meg tudom magamat értetni a német anyanyelvűekkel a neten, és igazán jókat szoktunk beszélgetni például Deviantarton. Illetve sok német nyelvű szerepjátékot meg leírást, történetet, stb.-t próbálok kezdetlegesen olvasni-fordítani, így haladok vele, és öröm, hogy egy részét meg tudom érteni.


13,5/L

2010. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

attól függ, mi számít nyelvtudásnak

magyar az anyanyelvem

angolul bármiről tudok írásban és szóban erőlködés nélkül korrektül kommunikálni (felső)

középiskolában tanultam, meg mindenhol ahol ragadt rám

németül dolgozom most épp, van belőle nyelvvizsgám, 3 év alatt szereztem, középiskolában tanultam, de teljesen elfelejtettem, újra kellett tanulnom

tanultam spanyol egyetemen, papírom nincs róla, hogy tudok spanyolul, de tudok :D

most olyan helyen élek, ahol mind a 3 idegen nyelvnek hasznát veszem

franciául, olaszul és katalánul értek valamennyire, franciául minimálisan beszélek is, egyetemi nyelvkurzuson tanultam (ilyen útbaigazítós buszjegyvásárlós sziahogyvagy szinten)

orosszal próbálkoztam még egyetemen, de abba mindig beletört a bicskám :DD


döntsd el, hogy ez hánynak számít, szerintem 4

2010. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Németül és angolul beszélek, de inkább úgy mondanám, hogy tanulok.


A németet 5 éves koromtól tanulom (azaz 8 éve), az angolt pedig kisebb-nagyobb megszakításokkal tanultam/tanulom (4. éve).


Nyelvvizsgám még nincs.


Igen, számított! 5.-ben területi versenyt nyertem nehezített kategóriában, amire nagyon büszke vagyok :)


13 / L

2010. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi részletes válaszokat!

irjatok még!

2010. nov. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!