Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmesélem nektek mik vannak...

Elmesélem nektek mik vannak mostanság velem. Szerintetek is tul sokat idegeskedek 15 éves létemre? Mit kéne csinálnom, hogy megoldódjon minden?

Figyelt kérdés

Na szóval az történt, hogy egyre jobban érzékeny vagyok.

Ma csak 4 emberrel és osztálytársakkal vesztem össze.

Nem tom minden elromlik, egyre feszültebb vagyok.

Szeretnék, barátkozni, ismerkedni, de nem megy.

Segítsetek mit tegyek ?:(


15/L

Normális megértő válaszokat légyszi:)


2010. nov. 30. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ez annak a hatására alakult ki, hogy nem tudsz beilleszkedni valahova, pedig szeretnél. Vagy esetleg más indította el ezt a lavinát. Mert amiket írtál, hogy érzékenyebb vagy, nem jön össze semmi, sok mindenkivel összeveszel, ez valószínűleg egy ilyen dolognak a hatása. Próbáld meg megkeresni mi az a dolog ami nagyon bánt, mi miatt vagy rosszkedvű, és próbálj meg tenni ellene, mert a többiek nem sokáig fogják elnézni neked ezt. A barátok is elviselik ezt, csak az a baj hogy nem sokáig. Próbáld meg helyrehozni magadban. Ha nem tudsz beilleszkedni akkor vagy önbizalomhiány az oka, vagy a túl nagy ego. Ha önbizalomhiány akkor ne arra gondolj mit gondolnak mások. Hidd el, én is teljesen ilyen voltam és erőt vettem magamon, gondoltam, hogy kik ők (akiket nem ismerek) hogy idegeskedjek a véleményük miatt?? Ha valami rossz megjegyzést kaptam, igaz hogy nagyon rosszul esett, de ezt mondogattam magamnak.. Aztán szépen-lassan helyrejöttem :) Ha túl nagy az ego-d azzal az a baj h nem biztos hogy észreveszed, vagy ha észreveszed, nem biztos hogy beismered. Ha ilyen vagy, kicsit vegyél vissza, ne nyersen fogalmazd meg a véleményed. Pl ha valakinek nem tetszik a ruhád akkor ne azt válaszold, hogy: "hát te hülye vagy, márpedig ez szép." Hanem fogalmazz inkább így: "szerintem viszont szép/nem baj, nekem tetszik". Most ez elég gyenge példa, de na érted :D

Szerintem itt csak ennyi a baj. Ha sokat panaszkodsz, próbáld meg ezt lecsökkenteni, ne nyavalyogj pl azon hogy milyen álmos vagy, letört a körmöd, éhes vagy, fáj a lábad,nyakad,hasad, stb. Meglátod neked is jobb lesz ha nem folyton csak a problémákról beszélgetsz valakivel. Hozz fel vidám témákat, a problémák meg mehetnek a kukába.

17L

2010. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, velem is ez van, már 2 éve, a tinikornak tudták be, de rájöttem, hogy nem növöm ki. Én általában a suli miatt vagyok feszült, nem lehet, hogy te is? Van valami feladatod amit halasztgatsz? Szerintem most kicsit pihentesd a kapcsolatokat, foglalkozz a dolgaiddal, hátha rendbe jön minden. 19/L
2010. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben vagyok,szakközépiskola,9.osztály.Na,most..hosszú a történet,nyolc hónapra nyúlik vissza,nem is érdekes.Csak lányok vagyunk az osztályba és sokat kevernek.És körülöttem is kevertek a régi barátnőim,és kikerültem abból a társaságból egy másik társaságba.Én azt csinálom,hogy sz*rom le azokat,akik engem piszkálnak,vagy maximum nem szólok hozzájuk,úgyis elmennek félévkor.

Aztán kiderül,hogy mi lesz majd..

Várj te is még szerintem kicsit az ítélettel,majd javul minden..vagy tovább romlik..ez a két esély van.(xD)

A legrosszabb eset,ha megbuksz,és nyáron is összeveszel a barátaiddal!Hogy ezt elkerüld,sokszor mondd inkább azt,amit hallani szeretnének,és ne azt,ami az igazság..persze az igazi barátaidnak,akikben tényleg megbízol,ne azt mondd,amit hallani szeretnének,hanem amit gondolsz és slussz-passz!

Ha összevesztek,előtte kedveskedj az ellenségeidnek,akkor melléd fognak állni,és majd téged értenek meg,persze nem kell őket a barátaid ellené uszítani,mert akkor még kijönne esetleg,hogy kétszínű vagy..:S Szóval inkább próbálj jóban lenni mindenkivel.

Ne tűnősködj fel,kevesebbet beszélj..én is mostanában ezt csinálom..nem merem mondani,hogy bevált..de majd még hagyok időt az új sulinak.És meglátjuk:/

Teljesen megértelek.

2010. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a megértést:) és a normális érthető válaszokat. :)

Ugy látom nem csak én küszködök ilyen dolgokkal.

Igen önbizalom hiányom van.

Nagyon sokan piszkálnak...

:S

2010. nov. 30. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a válaszok amik itt vannak számomra is hasznosak voltak, én is ebben a helyzetben vagyok.

14/F

2010. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugylátom akkor tényleg nem csak én vagyok ilyen helyzetben.

Hát..ma egész jó volt, igaz most piszkáltak a c*gányok...

na mindeggy.

2010. dec. 1. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!