Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelet az hogy "fényt kapott"?

Mit jelet az hogy "fényt kapott"?

Figyelt kérdés
egyik nap nem volt az egyik tanárunk megkérdeztük hogy mi van vele és azt mondták hogy fényt kapott
2010. dec. 2. 16:08
 1/8 Nostro the overlord ***** válasza:

De rég halottam XD

Annyit tesz, ha sötét van és villan az autó fénye akkor menni kell furulyázni :D ha érted mire gondolok ;)

2010. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szolizott, és megsült :D amúgy nem fogalmam sincs, általában ezt akkor használják amikor egy képet akarnak előállítani, és arra mondják hogy fényt kapott, és akk elmosodik vagy elromlik
2010. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nostro the overlord ***** válasza:
Ezt a másik tanár mondta nektek? :D
2010. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jaja:D

akk ha jóól értem kvázott?XD

2010. dec. 2. 16:32
 5/8 Nostro the overlord ***** válasza:
Nem... nem kvázott... ő volt a kva :D
2010. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nostro the overlord ***** válasza:
Nagy arcok lehetnek nálatok a tanárok XD
2010. dec. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A régi fényképezőgépek filmmel működnek, ami egy fényérzékeny tekercs, erre készül a fénykép. Ha nem megfelelően veszik ki a tekercset akkor fényt kap, vagyis túl sok fény éri a tekercset, és tönkremennek rajta a képek. Ugyanez történhet, ha valaki éppen hívja elő a negatívot a sötét szobában, és valaki hirtelen rányit.


Aztán amikor nyáron feljösz a jó hűvös pincekocsmából, és a nap ezerrel süt, meg 30 fok van, na akkor te fényt kapsz, oszt tántorogsz.

2010. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hallottam ezt a kifejezesét (tudom mit jelent fényképészeti szempontból) de szlengben azt hittem ez a meghalt-ot jelenti.... Kurväzni? Azt nem hinném...
2010. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!