Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gázpisztolyt érdemes...

Milyen gázpisztolyt érdemes venni, ha hordani is akarom?

Figyelt kérdés
Forgótárast, vagy nem, melyik biztosabb üzemű, előnyök, hátrányok, stb.-érdekelnének. Illetve, hogy milyen patronok vannak, mire valók, pl. szabadtérre, hány méterről mire lehet számítani, stb stb.
2010. dec. 20. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt mindent megtalálsz a gázpisztolyokról, amit csak ember tudni akarhat.


[link] - önvédelemre csak revolvert!!


Öntöltő előnye: több töltény fér bele, laposabb (nem sokkal, úgy 0,5-1,2 centivel laposabb, mint a revolverek), és kb. ennyi, más előnye nincs


Öntöltő hátránya: elakadhat, sokszor selejtesebb anyagokból csinálják (spiáter, műanyag), sokkal, de sokkal drágább maga a fegyver és néhol a töltény is, nem hordhatod mindet kibiztosítva és csőre töltve, mert ha úgy mozdulsz vagy elejted vagy bármi, akkor elsülhet és 120 MG PV-vel a gatyádban nem te leszel a világon a legboldogabb ember, egyszóval nem éri meg az árát.


Revolverek előnye: egész egyszerűen nem tud, nem képes elakadni a szerkezete miatt (forgótár), sokkal olcsóbb, nem kell hülyülni vele: csőretöltés, kibiztosítás, bebiztosítás, ilyen zár, olyan zár (pl. némelyik öntöltőn van gyerekzár...), egyszerűen csak előkapod és lősz; nem tud elsülni magától


Revolverek hátránya: kevesebb töltény fér bele, semmi más hátránya nincsen, de hidd el, hogy 2-3 töltény bőven elég akárkinek


Ami közös:

- ha viselni akarod, tehát kivinni magaddal a lakásból, akkor minden gázpisztolyra az állandó lakóhelyed szerinti illetékes rendőrkapitányságon kérned kell egy fegyverviselési engedélyt, a weblapon részletesen ezt megtalálod

- töltények: [link] nekem 6 darab PV van a revolverben, az elég.

- az öntöltők olyan 3-3,5 méterre lövik ki a gázt, a revolver is alapból annyira, de azon a kakast hátra tudod húzni, precízsütésre, az úgy olyan 5-5,2 méterre lő el


Nekem egy ilyen van: [link]


Teljesen jó, nem nehéz, meg lehet szokni, nagyon jó fogása van, nagyon hasonló az eredeti, éles revolverhez, de egy kretén akire éppen rátartod, mert okot adott rá, az nem fogja megmondani, hogy ez most gáz, főleg, hogy ha indokolt, akkor a törvény lehetővé teszi, hogy ne kelljen leadnod semmiféle figyelmeztetőlövést, semmiféle felszólítást, semmit az ég egy adta világon, csak egyből tüzelhetsz. De a weblapon minden nagyon jól le van írva, én ezt most nem ragoznám túl.


Amit még személy szerint tanácsolnék, az az, hogy revolvert vegyél, amit én belinkeltem, a RÖHM RG 89 N, az egy nagyon jó minőségű és nagyon jó árú gázpisztoly, 6 lövedék fér bele, és szerintem 120 MG-os töltényt vegyél, drágább, mint a többi, mivel pl. 2x annyi hatóanyag van benne, mint az 50MG-osokban, de nem mind1, hogy 6 töltényben 12 tölténnyi hatóanyag van vagy sem. :)

Szóval szerintem semmiféleképpen ne vegyél öntöltőt, mert nem az a lényeg, hogy James Bondnak látszódjon az ember, hanem hogy mindig számíthasson a pisztolyra. Én ha újra akarnék vásárolni, akkor is az RG 89 N-t venném meg.


Okos döntést kívánok!

2010. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm teljes, mindenre kiterjedő válaszodat:) Ez lesz az, nem kérdés. A kérdés az, hogy hol fogom megvenni. Majd utánanézek, így már van minek:)
2010. dec. 20. 17:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Heló! (megint én)


Én itt vettem, akkor 1 vagy 2 ezer forinttal olcsóbb volt: [link]


De itt egy másik bolt: [link]

ez is nagyon jó árban szokta adni.


De ha beírod Google-ba, hogy "gázpisztoly rg 89 n", akkor is biztos, hogy kidob egy csomó boltot.

2010. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az RG89N és az RG89S jelűek között?
2010. dec. 22. 08:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy az S jelűvel gumilövedéket is kilőhetsz?!
2010. dec. 22. 08:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a különbség. Gumit szerintem nem lőhetsz ki vele, mert a weblapon ( [link] a gázpisztolyok között van feltüntetve. Továbbá, ahogy elnézem, a lyuk a dob túlsó végén (cső felőli végén) is elég kicsi ahhoz, hogy egy gumigolyót belegyömöszölhess. Mert az otthon szabadon tartható gumilövedékesekkel igaz ugyan, hogy tudsz gázpatront is kilőni, de attól még, hogy azt tárazol bele, nem viheted ki magaddal a házból, mert alapból nem kérhetsz rá viselési engedélyt, mert GUMI.


RG89 S-t még nem fogtam kézben, de ahogy elnézem súlyra grammra pontosan ugyanannyi, mint a 89 N, a csőhossz is egyenlő, valamint ugyanazok az alkatrészek acélok mindkettőben. Szóval szerintem csak a kinézete más és ezért kapott más elnevezést is. Egyébként az se csúnya.

De amibe nagyon sokat beleadott a gyár, az az RG89 N és ezt is ajánlják a legtöbben.


Ha a gumisok érdekelnek bővebben, akkor írj, ahhoz is konyítok egy kicsit, lőttem is már gumissal, csak az puska volt nem pedig maroklőfegyver, de gumisom még nincs. Majd lesz.

2010. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
RG59.ről nincs véletlenül tapasztalatotok?
2012. ápr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
első.Hogyan lehetne gyorsan újratölteni a revolvert?Nekem is ilyen van.Csak egyszer volt hibám vele. Akkor sem a pisztoly miatt (csappantyúkiszakadás)de, szerencsére ez nem éles helyzetben volt.Na, szóval hogyan lehetne gyorsabban ujratölteni?Hallotam már ilyen "tárakról": [link]
2013. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Röhm rg89s gumibarát revolver.Kilövi a 8.2,elvileg a 10 mm-es gumit is.

Utóbbit még nem próbáltam.Nekem is ilyen van.Viselesi engedély kiváltható rá mert gázpisztoly besorolású.Ma már nem lehet venni újat,ettől függetlenül az egyik legjobb gázpisztoly ma is.

Még nincs rá viselésim,a pincébe szoktam vele gumival öröm lövészet ér tartani😄. Meglepően pontos fegyver 5 m távolságról egy red bullos dobozt simán ellehet vele lőni.

2015. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mike Márk válasza:

Szia

Én egy Blow c75-ost vettem

Eleg jo cucc bar kicsit nehez ami nem mindenkinek tetszik.

14+1 es tár de a hosszu elettartam erdekeben nem celszeru 10nel tobbet rakni bele meg persze a +1 csoretoltve.

Csoretoltve tuzkeszen lehet hordani biztositva, felhuzott kakassal!!!!!!!

Eleg strapabiro cucc.

Ha szilveszterezni akarsz vele vegyel hozza acel raketatoldatot mert ami van hozza az spiater es par loves utan repedhet.

2021. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!