Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a kinyújtott...

Mit jelent a kinyújtott hüvelykujjal mutatott rokker jel?

Figyelt kérdés
Ma összekapott két pasi a villamoson és aki leszállt ezt mutatta vissza a másiknak. Korábbiakból és a tekintetéből úgy értelmeztem, hogy bántásból mutatja, viszont én úgy tudtam, hogy ez a "szeretlek" jele.
2010. dec. 28. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez? :D

2010. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kokas Lajos válasza:
A jel eredetiben Rómából ered. A gladiátor játékokon az életben maradt legyőzött sorsáról a Cézár, vagy az álltala kijelölt személy dönthetett. A felfelé mutatott hüvelyk újj az életet, a lefeleé mutató a halált jelentette a legyőzött számára. Ma hasonlóan a felfelé mutató jelent jót és a lefelé mutató rosszat. Értelmezésében eléggé szerteágazó lehet.
2010. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez ?

2010. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első túl sokat like-ol :D.


Szerintem inkább ez, kicsit több mint az előző, és itt nyújtott a hüvelyk.

[link]

2010. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Kokas Lajos


Ez később alakult így. Eredetileg Rómában ez úgy nézett ki, hogy az ökölbe szorított kéz volt az élet, ami a hüvelyében levő kardot szimbolizálta, a hüvelykujjal történő (lefelé) döfő mozdulat pedig a halált.

2010. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

20:22 Majdnem, csak a hüvejkujja is nyújtva volt.


20:24 Jaja! Ezaz!


De mit jelent?

2010. dec. 28. 20:32
 7/13 anonim válasza:
"Eeeeekkora a péniszem!"
2010. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Metálosok, rockerek szokták így kifejezni a zene tetszését.
2010. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyszer nekem egy pap azt mondta, hogy ez az ördögöt szimbolizállja, mert ugye úgy néz ki, mint az ördög szarva. Mondjuk szerintem hülyeség, mert a rockerek nem sátánisták, és ahogy én ismerem azt a papot, nem kell őt komolyan venni.

2010. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a metálosok intése, a rockerek közül legfőképp a metálosok használják annak kifejezésére, hogy "METÁÁÁÁÁL". Nincs interpretálható jelentése, ez afféle szubkulturális megkülönböztetés.


Egyébként ezt az intést Ronnie James Dio énekes terjesztette el a koncerteken, mikor még a Black Sabbath-ban énekelt, mindössze showelemként használta. Később elmondta, hogy egyébként a nagymamájától tanulta kiskorában. Dio olasz származású volt, és a nagyszüleiben még éltek az óvilág babonái. Ez a kéztartás is egy babona. A hiedelem szerint ha valaki gonoszan néz rád, akkor ezzel az intéssel távol tarthatod a gonoszságát, illetve a te átkodat bocsátod rá, vagy ilyesmi.

2010. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!