Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha anyajegyet szeretnék...

Ha anyajegyet szeretnék levetetni 20 évesen, az pénzbe kerül? És hol vesznek le ilyet, hova kell fordulnom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Körzeti orvosnál mondd azt, hogy viszket. Elküld bőrgyógyászhoz, akinek szintén elmondod, hogy viszket. Elküld sebészetre, a doki kikérdez (viszket!), ad időpontot műtétre. Ha szerencséd van, vagy kérheted, akkor lézer, egyébként kés.

Ha a "viszket"-utat kihagyod, akkor egészségház, vagy bőrgyógyászati/sebészeti magánrendelés, és kemény tízezrek.

2011. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

aha köszi:D

én a lézerest szeretném mert olyan helyen van hogy ha kivágják vagy varrnak ott valamit akkor csúnya lesz ott.A lézeresért fizetni kell?

2011. jan. 6. 10:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Buta nem egészségügyi dolgozó vagyok, de tudtommal nem lehet anya jegyet leszedetni, nagy az esélye a bőrráknak. Szemölcs és más egyéb kitüremkedést igen (mell farok szemölcs akármi xd) leszednek de az anyajegy gyökere mély és ha megsértik akkor sajna rákosodhat. (lehet nem igaz de elmondtam nehogy lerohadj mert nem tudtad. ;))
2011. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet leszedetni és azt megis lehet vizsgálni előtte,hogy jóindultaú vagy rossz.És nekem többször megvizsgálták már és nincs semmi baja. Sőt majdnem elvittek valahova,ahol leszedik lézerrel,de még kicsi voltam és féltem,és nem mentem el. Úgyhogy lelehet,csak nem tudom hogy a lézeres megoldás pénzbe kerül el :)
2011. jan. 6. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Csacsiság mindkét válasz. Bőrgyógyászatra nem kell beutaló, és ingyen van. Minden anyajegyet le lehet szedetni, csak ha olyan elválltozásról van szó amelynél felmerül a bőrrák gyanúja (alapsejtes, melanóma stb...) akkor azt nem lehet semmilyen más módszerrel, mint szikével eltávolítani, mert különben nem végezhető szövettani vizsgálat, és nem lehet tudni, hogy mit vettek ki (jó vagy rossz indulatú volt). Menj el a bőrgyógyászhoz, és mondd, hogy zavar az anyajegy és szeretnéd, hogy lelézerezzék, el fogja mondani a lehetőségeket: tudnod kell, hogy a lézeres eltávolítás nem feltétlenül jobb, ugyanúgy heges marad a helye, ha hajlamos a bőröd hegképzésre, a szike sem fáj, és a legtöbb esetben jobb megoldás.
2011. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10:30 as vagyok. :D kösz a kielégítő választ. :D válasz adó ;):D nem tudtam^^ okosabb lettem ma is. :P
2011. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első csacsi vagyok.

Az utat végigjártam, nem hasraütésből írtam a választ.

Persze előfordulhat, hogy ez városonként különböző, de nekem megmondták, amikor le akartam szedetni egy anyajegyet, hogy csak akkor nyúlnak hozzá, ha valami elváltozás észlelhető rajta (a viszketés nem látszik...). Illetve valóban leveszik kérésre is, de akkor az előzőleg említett második út a követendő, ami a magánrendelőkben kezdődik és sok-sok pénzbe kerül. Mind a vizsgálat, mind a műtét. Mivel plasztikai műtétnek minősül. Már pár éve történt nálam a beavatkozás, de úgy rémlik, olyan 12 ezer forint körül lett volna a műtét. Na, én ezért választottam a TB-támogatott utat. De beutaló és letisztázott időpont nélkül nem foglalkoztak velem a bőrgyógyászaton.

Mint írtam, ez pár éve történt, így azóta természetesen változhatott is a dolgok menete.

2011. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha azért szeretnéd levetetni, mert zavar a látvány, akkor plasztikai sebész, és sok pénz. Ha viszket, változott, vagy új, bőrgyógyász megnézi, és javasolja a levételt, ami viszont ebben az esetben csak szikével történhet az utána következő szövettani vizsgálat miatt.
2011. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jól van na csacsik:):D köszönöm a válaszokat már értem akkor hogy mi a helyzet.
2011. jan. 6. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!