Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy amerikai gimnáziumban/közé...

Egy amerikai gimnáziumban/középiskolában tényleg olyan az "élet", mint azokban a szemétre való amcsi filmekben?

Figyelt kérdés

Mondok pár példát, hogy érthető legyen. Én pl. egy olyan osztályba jártam (itt Magyarországon), ahol lényegében mindenki jóban volt mindenkivel, jó nem azt mondom nem voltak viták meg ilyenek, de nem olyan volt mint amit egy amerikai filmben láthatunk, hogy van egy csomó réteg és aki nem az övéjükbe tartozik, azt leszarják meg ilyenek, vagy 4 évig járnak egy osztályba és nem ismerik egymást :D Az náluk úgy van a valóságban is, vagy csak a szar tini-filmekben, a parasztvakítás miatt? :D Ott egy osztályközösség nem annyira összetartó mint Európában? Vagy totál olyan ott is az élet, mint egy európai gimiben? Nem konkrétan magyarra gondolok, lehet akár nyugati, akár keleti.


Egy valósághű történeten dolgozok, ahhoz kellene pár dolog.


2011. jan. 6. 13:23
1 2
 1/12 szamóca. ***** válasza:
61%

azért nyugat teljesen más azt ne keverd ide.


egyébként van igazságalapja azoknak a filmeknek.

tényleg nagyobb a kasztosodás. talán nem olyan radikálisan mint a filmekbe látod, és nem is olyan vérremenő a dolog, de valóban megvan a focicsapat a nyerő feeling.

2011. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem keverem ide, de én már voltam egy német gimiben (csak látogatóban) és nem sokban különbözött egy magyar gimitől.


Egyébként köszi a választ!

2011. jan. 6. 14:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából az amerikai osztályközösség érdekelne, csak elrizsáztam a kérdést:D
2011. jan. 6. 14:27
 4/12 szamóca. ***** válasza:

ennyire nem tudom:DD

egyszer volt nálunk egy amcsi cserediák, őt kérdeztem csak meg hogy tényleg olyan nagy-e a kasztosodás, és azt mondta hogy hát nagyobb mint itt:D

2011. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha... nem kell olyan messzire menned, az én pesti gimim is elmegy egy filmnek.


Megvolt a sportolók kasztja, a gazdagok, a tanulósak, a bénák, a büdösek&bénák stb.

Persze itt nem zárta ki hogy egyvalaki több kasztba tartozzon...


Engem sztem stréber partyp!csának tartottak, jah meg gazdagnak- azért annyira nem voltunk gazdagok, mint ők hitték, de nem érdekelt, hagy higgyenek amit csak akarnak!

De már azt is sokszor visszahallom, hogy nagyképűnek és beképzeltnek gondoltak. Haha


Suli után pia, drog, cigi, mi páran suli közben is cigi. :D:D Hát nem voltunk angyalok.

2011. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jaaah bocs, BUDAI gimim.
2011. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az utolsótól kérdezem, hogy melyik suliba jártál?:D


A mi iskolánkban semmiféle kasztosodást nem figyeltem meg a 4 év alatt :D Jó, azért voltak akik szerettek középpontban lenni, meg el voltak szállva maguktól.

Na jó, talán az is kicsit erős volt hogy "semmiféle". Ha a suli összes tanulóját veszem, akkor nyilván volt néhány.


Viszont, ahogy a filmekben látom, hogy egy osztályon belül is vannak az nekem már nem tűnik életszerűnek :D Nálunk már az 1. évben jó osztályközösség alakult ki :P

2011. jan. 7. 08:47
 8/12 anonim ***** válasza:

ugh azt inkább nem írnám ki...


De 2 gimibe jártam... ide 10.-től, az előzőbe meg 5.-től

Az elsőben is voltak klikkek, de egyáltalán nem úgy mint itt.


Sőt itt azért ment a nagyzolás is rendesen, limuzinnal menni szülinapot ünnepelni stb. Am ilyet én is csinálok majd húgomnak :)

2011. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ok :) Legalább annyit árulj el, hogy oda inkább a gazdagabb gyerekek járnak? Azért, egy limuzin nem terem minden bokorban, meg bérelni sem olcsó mulatság :D
2011. jan. 7. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem volt mindenki gazdag.


Mondjuk úgy hogy elitgimnáziumnak számít.

Habár sztem meg se üti oktatásügyileg a régi gimim színvonalát...

2011. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!