Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt már öngyilkossági kísérle...

Volt már öngyilkossági kísérletetek? Vagy egy ismerősötöknek?

Figyelt kérdés
Hogyan, mivel próbálkoztak? És hogyhogy nem sikerült?
2011. jan. 8. 10:46
1 2
 1/16 szamóca. ***** válasza:
59%

volt. ismerősömnek, én nem vagyok ilyen g*ci.

volt gyógyszeres, érfelvágós és "majdberugok és megfagyok odakint". a gyógyszeres balf*szvolt és csak frontinozott, jol elkábult tőle is kimosták a gyomrát. az érfelvágós nem akart igazán meghalni gondolom, egy vágás vizszintesen az p*csa. a majd berugok és megfagyok a hóban típusúból meg az lett hogy nekem lett szép tüdőgyulladásom, mert nem birtam hazavonszolni és rátettem a kabátom.

luzerek.

2011. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem két rokonom ugrott le a tizedikről, persze meghaltak.

egy volt osztálytársam vagy véletlenül, vagy szándékosan túladagolta a drogot (így nem tudni, öngyilkos lett-e vagy baleset áldozata)

2011. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: ennyire érzéketlen vagy? :O És hogy akadályozták meg az érfelvágósat? :o

Második, hogy dolgoztad fel?

2011. jan. 8. 12:54
 4/16 szamóca. ***** válasza:

ez nem érzéketlenség. Aki meg akar halni az meghal.

alapvetően elitélem az öngyilkosságot, szerintem gyenge jellemre utal: másra testálja vele saját gondjait. tudod, tipikus..neki fáj az élet, ezért öngyilkos lesz, hagy szenvedjen a családja helyette is. Rádásul a problémamegoldás képességének abszolut hiányára vall, ami nekem szintén érthetetlen. Az hogy valaki kinyírja magát nem segít senkin, és őt minősíti. Vannak az életben csúnya kegyetlen dolgok...szeretteink elvesztése, elszegényesedés, elmagányosodás... amiről nem tehetünk, és a legtöbbjük ellen nem tudunk lépni. Ezek viszont az élet törvényszerűségei: legfőképpen szeretteink halála, szerelmünk elvesztése. szomorú, de bele kell tudni törődni.

És vannak az életben olyan problémák amiket meg lehet oldani. ez a 99%. és vannak olyan emberek, akik egyszerűen képtelenek a megoldáson gondolkodni, és inkább öngyilkosságba menekülnek...

mindazonáltal aki tényleg, valóban öngyilkos akar lenni, az iránt nem vagyok érzéketlen, sőt. éjszakáztam én haverom mellett hónapokon keresztül, mert ő tényleg szarul volt.

de aki csak vicceskedik, figyelemfelkelt, végigkaristolja egyszer a csukloját aztán honapokig hallgatod hogy "aa öngyilkos akartam lenni sajnáljatok deszarnekem" na azoktól a falramászok. tartom a véleményem: igen, aki meg akar halni az kiugrik a 10-ikről, esélye sincs. ez sajnálatos, és a társadalom nagy problémája, mellesleg oda kellett volna rá figyelni... de aki csak azért csinálja hogy figyeljenek rá... elszomorítja vele a családját, barátait, aggódnak érte, éjjeleken át pátyolgatják, holott a megoldás baromi egyszerű és ottvan mindenki orra előtt, sak a kedves szuicidhajlamú egyed nem képes megmozdítani a kisujját sem. ennek tipikus példája a "nem hív fel a pasi" " nem szeret a lány" "megcsalt a disznó" na akkor öljük meg magunkat. Ezek az emberek nem tudják mi a fájdalom, fogalmuk sincs milyen ha valami tényleg bántja a lelküket, és el sem tudják képzelni mit tesznek ezzel a szeretteiknek.

Nem. az ilyen típusú öngyilkosságok nem hatnak meg... Msot szerinted mennyire gondolta komolyan asrác aki matt bebaaszva kifeküdt a hóba?? vagy aki bevett fél doboz frontint? vagy aki egyszer huzta át negyedrészben az ereit? semennyire. ők azt akarták hogy figyeljenek rájuk.

de könyörgöm, ha azt akarod hogy figyeljenek rád állj fel az asztalra és énekeld a barbiegirlt, vagy mittomén. persze ezekkel az emberekkel legtöbbször nem lehet bezsélni a problémájukról, mert "áhh nem akarlak leterhelni". dehogynem. azért tették meg amit megtettek mert el akarják mondani hogy baj van, csak nem merik.

Ha problémád van keress egy jó barátot, egy drága pszichologust, pszichiátert, evgyél egy kutyát...mittomén, csak oldd meg a godnjaid és ne menekülj ilyen f*szságokba...

2011. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szamóca. ***** válasza:
az érfelvágosat nem akadályozták meg sehogy, egyzserűen nem vágta elég mélyen
2011. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem... De szerintem, ha az asztal tetején énekelsz, vagy az ereidet vagdosod, aközött van különbség. Az egyik miatt gyerekesnek gondolnak, a másikkal viszont a problémáidra hívod fel a figyelmet. És nem hinném, hogy ez gyávaság.
2011. jan. 8. 14:52
 7/16 szamóca. ***** válasza:
ha a problémáidra kívánod felhívni a figyelmet akkor mondd el valakinek. ha valami baj van, próbáld megoldani, és ne félj segítséget kérni. Még mindig sokkal jobb úgy segítséget kérni, hogy odamész bárkihe és azt mondod szükség van rá, mint hogy felvágod az ereid és utána várod a megváltást. ez nem nyílt jellemre utal, és igenis gyávaság. A bátor ember fel meri vállalni hogy segítségre van szüksége. Semmi gáz nincs abban ha elmész egy pszichologushoz, nagyon sok kellemetlenséget megspórolsz magadnak és a családodnak is vele. ha nem lelki eredetű problémád van, azt meg meg kell oldani és kész.
2011. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Öhm... nem értem, hogy miért konkrétan nekem írsz :)

És a lelki eredetű problémákkal akkor mi van, azt hogy oldod meg?

Ja, és a pszichológus... -.-"

2011. jan. 8. 15:48
 9/16 szamóca. ***** válasza:

hidd el énse hiszek a pszichlogusokban, de van akinek jót tesz hogy kiebszélheti a gondjait.

lelki eredetű problémákkal annyit teszel hogy beletörődsz. mondom, iylenek a halálesetek, elmúlások stb. ezt megoldani nem leeht, bele lehet törődni, tovább lehet lépni, még ha nem könnyű is. elég sokan túlélték már egy-egy szerettük elvesztését, sőt rosszabbat is.

azért "neked" írok mert a magyar nyelv egyik sajtossága hogy lehet ugy általánosságban beszélni hogy az alany "te" vagy.

2011. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Oké, értem, de lehet úgy is, hogy az alany "ő", és az sokkal kevésbé személyeskedőbb, zavaróbb.

Ja, értem, mire gondolsz... Hát, lehet. Azt hiszem, igazad van.

2011. jan. 8. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!