Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Öngyilkossági kísérlet, ami...

Öngyilkossági kísérlet, ami szerencsére nem sikerült. De hogy van az hogy soha nem sikerül?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Van egy nagyon kedves barátom, akivel 8 évig egy iskolába jártunk. Érte egy lelki trauma, az édesapja meghalt, és a barátnője is szakított vele.

Nemrég tudtam meg, hogy eddig 22 öngyilkossági kísérlete volt, de egyik sem sikerült. Szerencsére mindig valami közbeszólt.

Pár példát felsorolok:

1.) Áramütéssel próbálkozott, de ahogy megfogta volna a 2 kábelt a villanyóra előtti kötésnél, pont akkor lett áramszünet

2.)Kilépett a villamos elé, de az egyik járókelő ellökte onnan.

3.) Felakasztotta magát egy fára, de a faág eltört.

4.) Gyógyszert vett be, de az nem fejtette ki a hatását.

5.) Kiugrott a 2.-ik emeletről, de egy bokatöréssel megúszta.


A kérdés abból adódik, hogy ez lehet-e valami természetfeletti erő munkája, hogy nem engedi hogy meghaljon. 23 éves. Én nagyon örülök neki, hogy nem sikerült neki egyik se. Zárójelben megjegyezném, hogy már nem próbálkozik. Ha 1x vagy 2x nem sikerül, akkor arra azt mondom véletlen, de ez igy hogy 22x nem jött neki össze, ez felveti bennem, hogy esetleg Isten nem akarja.


Létezik az hogy nincs még itt az ideje? Vagy ez is a véletlen műve?


Amúgy még mindig nagyon jó barátok vagyunk, és hálád adok az égnek, hogy nem sikerült neki.


2011. márc. 23. 00:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj és volt még egy ami számomra nagyon meglepő volt, amikor majdnem összejött a dolog, amikor beleugrott az udvaron lévő medencébe, és a víz alatt direkt vizet nyelt. Az anyja pedig pont akkor ment úszni, kihúzta a vízből, orvos létére elvégezte a szükséges dolgokat (én ehhez nem értek), és mentőt hívott. 2 napig volt intezív osztályon, és 2 napot megfigyelésen. Ez volt az utolsó próbája, azóta nem próbálkozott, és azt mondta nem is fog. Rájött hogy nincs értelme és úgyse menne.
2011. márc. 23. 00:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy barátnöm aki szintén mindig öngyilkos akart lenni.. mindig mondogatta, de neki sem sikerült soha.. bár ö asszem csak 1x vagy 2x próbálta. vonatelé ugrott ..ilyenek.. meg állandóan vagdosta magát, de ottvoltál? láttad h mitcsinál. vagy csak mondta?

ha mondta akkor nem is próbálta, ha valaki meg akar halni, megteszi, ö lehet h csak úgy gondolja hogy felfigyelnek rá, ha hülyeségeket beszél. ha meg ottvoltál esetleg és láttad. az meg gáz, mert akkor neked kellene megakadályoznod. amugymeg senkinek nincs joga eldobni a saját életét.. és ahelyett h itt irogatsz h ez hogy lehet, talán beszélned kéne (kellett volna, mert ugylátom, már nem téma) vele h ez nem normális..

nekem aki volt ez a barátnöm.. mindig mondtam neki h ez igy nem jo térjen észhez, meg minden.. aztán rájöttem, h nem akar meghalni, csak élvezi h én nemtudok miatta aludni, mert aggodóm.. aztán meggyengült a barátságunk, mert mondtam h ha nem tér észhez többet nem beszélek vele. és elkezdett zsarolni, h ha otthagyom, öngyi lesz.. . aztán ez elmúlt.. egyre normálisabb lett.. legalábbis ugytünt.. aztán rámászott a volt pasimra, és mindenki elött lek*rvázott, ami rám pont h nem igaz. azota nem beszélünk. nem utálom. olyan mintha sose ismertem volna.. 9 évig voltunk legjobb barátnök. azota meg nemtudok rola, csak annyit h hippi lett, de viszonylag boldog...

ugyhogy csak annyi h lehet hogy már nem depis a haverod,. de azért beszélj vele, nehogy ő is megzakkanjon. :)

2011. márc. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Ezt úgy hívják, hogy "cry for help".


Nem akarnak igazából meghalni, csak sajnáltatják magukat.

Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy aki TÉNYLEG meg akar halni, annak ne sikerülne elsőre? Hadd ne adjak tippeket, nyilván mindenki öt perc agyalással mond legalább három biztos módszert.


Nevetséges megjátszós bohócok ezek.

2011. márc. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nemrég tudtam meg én is, és ebből a szempontból biztos nem kamuzik, ismerem a múltját, tényleg lett volna rá oka, és nem hazudik soha.
2011. márc. 23. 08:27
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Fontos dolga lehet még az életben...Istennek terve van vele :)
2011. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem is valami ilyesmi az elméletem.
2011. márc. 23. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
így van aki ki akarja nyírni magát annak elsőre is sikerül..
2012. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!