Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen hatással lehet a...

Milyen hatással lehet a médiában egyre gyakrabban mutatott agresszió és brutális viselkedés a fejlődő gyerek személyiségére?

Figyelt kérdés

erről tudnátok nekem 4-5 mondatot írni?

( csak pls normálisat írjatok mert suliba kell )


2011. jan. 9. 14:11
 1/7 szamóca. ***** válasza:

- a gyerek fejlődésének midnen szakasza fontos, főleg a kisgyermek kor fogékony ilyenkor kell figyelni mit lát

- a médiában szerepl agresszió a gyerek látja, beépül tudatába

- miután minden nap ezt látja könnyen tekinthet rá elfogadott viselkedési formaként, ezért későb ő is alkalmazhatja azt

- példákat meríthet belőle, megjelenhet miatta a kiváncsiság, ki akarja majd próábálni azokat

- a modellkövetés időszakában könnyen a társadalom számára nem kívánt modellt próbálhat meg követni (példul úgy véli hogy nagyon menő ha mitn chuck norris mindenkit lefájtol, ezért őt próbálja meg utánozni:D )

2011. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszii ha még valaki tud valamit akkor nyugodtan írhat :D
2011. jan. 9. 14:19
 3/7 szamóca. ***** válasza:
ha nem elég akkor elvonatkoztatva beleírhatod, hoyg néhány gyermek fejlődése kritikus szakaszaiban kisebb traumákra is abnormálisan reagálhat, és akkor a fejlődés zavarát is okozhatja egy-egy brutálisabb jelenet- de ez már nagyon elvont és nem is bizonyítottan igaz:D
2011. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 böiler ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam, mert régen mikor tényleg nagyon fiatal voltam, akkor én mindig "old school" meséket néztem. Most meg bekapcsolom reggel a TV-t, és a Micimackó egy számítógépesen feldolgozott sz@r, amiben egy elefánt aranyhalat sétáltat az akváriumban. Oké, ez még mindig nem para, de nézem tovább a reggeli műsorokat, és mindenhol ilyen villogó effektes izék. Fújj.

Én ahhoz szoktam hozzá, hogy lovagol a vitéz, 1 percig mutatják, addig szépen meglehet nézni, hogy milyen a csizmája, milyen színű a lova. De a mai fiatalok (értsd: 10 évesig) azt látják, hogy mindenhol színes villogások, mintha discoban lennének. És csodálkoznak, ha nem tudnak odafigyelni órán, meg mit tudom én.


17/F

2011. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

thx. (:

még kéne 2 :D vmi olyasmi h. milyen felnőtt lesz és hogy ezt eltanulhatják mások is tőle meg ilyenek (: köszii aki eddig segített nekem (:

2011. jan. 9. 14:38
 6/7 böiler ***** válasza:

Amúgy, hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak, szerintem semmilyen szempontból nem befolyásolja. Inkább a híradó, amiben tényleg csak agresszió van. Jó, mondjuk az igaz, hogy, ha egy afganisztáni állatkertben egy rózsaszín pandamaci születne, mindenki lesz@rná. Van ez így.

Jó, mondjuk egy nagyon hentelős filmet nem nézetnék meg a gyerekemmel. De szerintem az egész lényege, az hogy, megértessük velük, hogy EZ CSAK EGY FILM.

Meg most a média... Agresszió... Inkább azon van a hangsúly, hogy a szülő lerakja a kölyköt a TV/gép elé, és nézze... Mert vagy nem érdekli, vagy melóznia kell, hogy ne haljanak éhen. Pedig ott kéne ülni mellette, és elmondani, hogy mit lát.


Bár ez tényleg csak az egyéni véleményem.

2011. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamóca. ***** válasza:

egy bizonyos életkorig a gyerek nem képes felfogni hogy az csak film. egyserűen valóságnak hiszi, és hiába ül mellette a szülő nem érti meg, mert látja hogy megtörténik.

egyébként más nem nagyon jut eszembe... és a személyiségfejlődés torzulása azért nem egy újfajta mese miatt jön létre, ahoz durvább dolgok kellenek.

esetleg írhatsz rá cáfolatot is, hogy mindezek mellett ha megfelelően foglalkoznak a gyerekkel a szülők, és persze megválogatják hogy mit nézhet oktató jellegű is lehet, hiszen általában a rossz mindig veszít az ilyen mesékben és filmekben. (bár szerintem ez az oktatás negatív hatással van a későbbiekben, ezzel senki nem ért egyet:D)

2011. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!