Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem lehet olyan a mai...

Miért nem lehet olyan a mai világ, mint a régi? Mikor az embereknek volt mindenre idejük! Az 1940-es évek végéig még a világ normális (sabb) volt. (a háborúkat nem beleértve)

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 17:33
 1/5 szamóca. ***** válasza:

a hborút egyrészt nem lehet nem beleérteni. másrészt csak most tűnik az olyan szépnek, annak is megvoltak a hátrányai. nyilván mikor az ember egy undorító korrupt sz*világban él, akkor álmdoozva tekint visszah ogy óó akkor ilyen problémák nem voltak... de ha ott élnél hidd el, lenne olyan dolog ami legalább ekkora gondot jelentene.

Az emberek nem voltak oylan rosszak??

hallottál a tiszazugi arzénos asszonyokról? csak egy példa..ovlass utána, milyenek voltak az emberek az általad említett korszakban...

[link]

2011. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyarország mindig is egy kupac sz.r volt. Tök mindegy mikor. Itt mindig is sz.r volt élni. Az emberek g.cik voltak, és még most is azok. Én ha lesz rá lehetőségem biztos hogy elmegyek innen, nem érdekel hova, de INNEN el.
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is vágyom a múltba, mióta eszemet tudom. Együtt érzek veled.
2011. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a mai emberek nagy része megbolondulna olyan körülmények között. Iszonyú lakáskörülmények, elégtelen táplálkozás, egészségtelen munkák, rengeteg munka, miminális pénz.

Amikor a gyerekek azért nem járnak iskolába, mert nincs cipőjük.

Amikor három csecsemőből kettő meghal.

Amikor a tizenötödik szülésbe az anya is belehal.


Persze amikor a "régi világról" beszéltek, nyilván az Andrássy grófok élete jut eszetekbe. De valójában ha a mostani társadalmi státuszotokban kerülnétek be ebbe a régi világba, olyan szegénységben és nyomorban élnétek, amilyenben ma a társadalom legeslegalja. Ma is élhettek úgy. És igen, több időtök lesz.


Én nem vágyom vissza a régi időkbe. Ma sem vagy rákényszerítve a rohanásra. Pontosan tudom, mert én például nem rohanok sehova. Megcsinálom a dolgom, és igen, rohanás nélkül is meg lehet csinálni ugyanazt. Mégis hova rohantok??

2011. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is vágyom a múltba, de azért nem mennék olyan messzire. Szerintem úgy a '90-es években lehetett a legjobb élni, akkor már nem volt nyomor, de azért még nem is volt annyira elfajulva a világ, mint ma. És a számítógép sem szólt bele olyan mértékben a mindennapi életbe.
2011. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!