Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ILyenkor történt szabálysértés?

ILyenkor történt szabálysértés?

Figyelt kérdés
Szántóföldön a kutyámat sétáltattam pórázon, és akkor egy másik kutya, akit a gazdái póráz nélkül sétáltattak, úgy kb 200 méterre maradtak hátra és láthatólag nem nagyon izgultak fel amikor észrevették hogy ott vagyok én a kutyámmal, szoval hagytákvhogy jöjjön. odaért hozzánk, nekiugrott az enyémnek és elkezdte tépni-cibálni, szóval nekitámad, az enyém persze megpróbált védekezni, de hát a másik nagyobb és idősebb volt, most komolyan ilyenkor ki tudja tétlenül nézni a történéseket, megpróbáltam szétszedni őket, erre a másik beleharapottaz alkaromba, ügy egy olyan 5 perc tétlenkedés után a részükről odaértek és leszették, amig én küzdöttem velük, de egyedül két kutyával nagyon mit kezdeni nem tudtam, amikor leszedtékj arrébb vitték kiugrott a kezükből és megint nekiment a kutyámnak. leszedték, na akkor már huztam el és felvettem a cipőmet (közbe az is leesett). hazaérve kezdett iszonyatosan fájni az akkor már vérző balkarom és észrevettem, hogy a másik kezemet is megharapta, de arra nem emlékszem hogyan. a kutyám marán mély fognyomok, az orvosok a kezeimet bekötötték, azt mondták, hogy a csonton csak apróbb nyomok, de az izmok szétzúzódtak, ezek után azért háborodtak fel és b@sztak le minket, hogy mielőtt elmentünk a kórházba és elszedtük tőlük a kutya oltási könyvét, hogy megtudjuk, hogy nem leszek-e veszett, na akkor nem mutatkoztunk be, mikötben amugy ők se de mindegy.... vélemény?
2011. jan. 15. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá,de szerintem történt mivel testileg sérültél
2011. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem szabálysértés, hanem bűncselekmény. A sérülésed mértékétől függően, ha 8 napon belül gyógyuló a sérülés, akkor könnyű testi sértés, ha 8 napon túl gyógyuló sérülésről van szó, akkor súlyos testi sértés. Emiatt feljelentést is tehetsz a rendőrségen.
2011. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, csak még annyit mondjatok már meg, hogy az egyik gazda azzal érvelt, hogy ez nem olyan szabálysértés, mert nem közterületen volt, én meg találtam ezt az oldalt, 1 fejezet legeleje első pont b része, és kettes pont -ot olvassátok el lécci, erről akkor vélemény?
2011. jan. 15. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fejezetről írsz, de nyilván azért hadovált a másik mindenféle nem közterületről, mert el akarja kerülni a felelősségrevonást. A kutya veszélyes "eszköz", a gazda tartozik felelősséggel az állatáért és az általa okozott mindenféle kárért.
2011. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!