Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mér van hogy pl. fiúnak lány...

Mér van hogy pl. fiúnak lány neve van egyik tanáromnak is kicsit idegesitő nem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiúnak lány neve?
2011. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ezt én se értem.

nem lehetséges. fiúnak nem adhatsz lány nevet.

2011. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is vannak olyan FIÚnevek, amik teljesen olyan, mintha lány lenne...nem tudom, miért adnak ilyet a gyereküknek...Mondjuk Amerikában bármilyen nevet lehet adni...még szám is lehet benne...
2011. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is hallottam ilyen nevűről. Pl. A csávót Adriennek hívták, nem értem h miért nem Adrián lett a neve...
2011. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha leírnád, hogy milyen névről van konkrétan szó, akkor könnyebb lenne válaszolni.
2011. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A csávót Adriennek hívták"


Nem lehet!Ilyet nem anyakönyveznek!

2011. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem adható olyan utónév, ami az ellenkező nemnek engedélyezett, nincsenek uniszex neveink. Az, hogy valaki nőiesnek tűnő nevet ad a fiának, vagy férfiasnak hangzó nevet a lányának az más dolog...
2011. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy utónév nem adható, de amennyiben az illető személy családneve női keresztnevet tartalmaz, akkor bizony elég "érdekes" helyzet áll fenn. Mert írásban még csak-csak kiderül egy kötőjelből, de bemutatkozásnál lehet belőle elég érdekes reakció.

Pl. tegnap a tévében a kulcsi földcsuszamlás okán Juhász-Dóra Ferencné nyilatkozott, mint érintett. Az ő férje Juhász-Dóra Ferenc. Ez írásban "kijön", de szóban tényleg érdekes lehet egy-egy bemutatkozásnál.

2011. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!