Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rohamlövész kiképzés elvégzé...

A rohamlövész kiképzés elvégzése után vajon lehetőség van-e részt venni az USAF Pararescue kiképzésén?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a rohamlövész 5 hetes kurzusa sem egy leány álom, de csak ennek elvégzésével adódhat lehetőség kijutni és részt venni Ranger vagy Airborn vagy Inf. kiképzésen. Ha tévedek akkor előre elnézést kérek de ha jól tudom a Pararescue az Airbornba van beépítve. Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy nem véletlenül hívják "Superman school"-nak a Pararescumen-ek 2 éves kiképzését, de mégis érzek elég erőt, és akaratot magamban, hogy megvalósítsam ezt az álmomat. Nagyon szimpatikus ez az alakulat, számomra mert itt az életek megóvása a cél nem pedig a kioltása: "Ejtőernyős mentőként kötelességem életet menteni és segíteni a sérülteknek. Minden időben készen állok arra, hogy a kijelölt kötelességeimet gyorsan és hatékonyan teljesítsem. Kötelességeimet személyes vágyaim és jólétem elé helyezem. Ezt azért teszem, hogy mások élhessenek." Úgy gondolom Magyarországnak is szüksége lenne egy hasonló alakulatra. Előre köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 23. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy az amerikai hadseregben (bármely fegyvernem, bármely hadosztály) szolgálhass, az egyesült államok állampolgárának kell lenned.
2011. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Félre értettél lehet, hogy rosszul fogalmaztam. NEM a tagja akarok lenni hanem a kiképzés részt akarom elvégezni. A www.rohamlovesz.hu oldalon találtam ezt az információt:

Magyar-angol nyelvű diploma (ÖHP PK)

Sikeres ECL vizsga esetén külföldi beiskolázási prioritás (Ranger, Airborne, Inf.)

Rohamlövész felvarró

Az elismerés presztízse hadseregszinten

Visszahívás oktatónak és segédoktatónak


Csak ebben konkrétan nincs benne a Pararescue, azért érdekelne hátha valaki tud esetleg valami információt róla.

2011. jan. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!