Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyenek velem?

Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, gimnazista.

A helyzet az, hogy az osztálytársaim (főként a lányok) sokszor kiröhögnek, vagy cikiznek amiatt, hogy én nem iszom, nem cigizem stb...

én megmondtam nekik határozottan hogy soha nem gyújtottam még rá, és még soha nem ittam alkoholt, és nem is fogok, erre lekezelően azt mondták hogy én micsoda stréber vagyok, meg hogy egy cigitől nem lesz bajom, stb.

nem érdekel a véleményük, megpróbálom kizárni őket, de nem értem miért követelmény, hogy valaki cigizzen...

mit tegyek hogy ne piszkáljanak egy ilyen a butaság miatt? (ne írjátok hogy akkor gyújtsak rá én is, mert nem fogok)

köszönöm előre is a válaszokat.

15/L


2011. febr. 11. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik, hogy Te nem szorulsz ilyen "pótlékokra".Amúgy teljesen igazad van. Okos vagy.
2011. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz sok mindent csinálni , nem szabad odafigyelni rájuk

vagy rúgdosd meg egyszer hogy maradjon már :D

egyébként jó hallani hogy így gondolod , szerintem nagyon jó dolog hogy nem akarsz ilyeneket csinálni

2011. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond h egyik rokonod szivbeteg vagy tüdörákba halt meg és örökletes és angyon vigyáznod kell:D kamu de beválikxD
2011. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Maradj ilyen és légy büszke rá! :)

Örülj, hogy nem tartozol a csordájukba!

2011. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is legyél büszke rá, és ne kezdj el emiatt se cigizni, se inni... Amúgy meg sz.rd le! Tudom h mondani könnyű, de próbáld meg... Ha meg netán beszólnak valamit akkor nyugodtan szólj vissza!
2011. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

és mit szólhatnék vissza? olyan kéne, ami egy kicsit az ő szemüket is felnyitná, hogy ők is jobban járnának ha nem cigiznének, innának stb.

köszönöm mindenkinek a választ!

2011. febr. 11. 16:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk egy "Igaz, én nem iszok, de nem én fogok heti rendszerességgel a detoxban kikötni..." vagy "Hmm arra tényleg büszke lehetsz h mindennap bűzlik a pofád a büdös cigitől..."
2011. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hátha magukba néznek, és békén hagynak végre :D
2011. febr. 12. 07:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Én hetedik óta a gimimbe járok. 9.-re átmentünk 10-en nulladikba, aztán a két nulladikat összevonták. Most vagyunk 12.-esek, jövőre ballagunk. Hatodik éve járunk ide. Mára mindössze 9-en maradtunk együtt azok közül, akik 7.-ben kezdtünk.



Idén kezdenek befogadni, egyrészt, mert már "beleivódtam" az osztályba. De másrészt azért, mert elmentem AfterParty-ra, kocsmába párszor velük, illetve felfogták, hogy ugyan nem sokat, de azért iszom.

Eddig is tudtam, hogy a "züllés" követelmény, de idén már a saját bőrömön tapasztaltam.

Most, hogy "züllöttem" velük párszor, sokkal kedvesebbek, elfogadóbbak velem szemben.



De ami egy kis vigasz lehet számodra: ha nem vagy nagyon más, mint ők (piát, cigit leszámítva), akkor neked sokkal könnyebb dolgod lesz.

Nálam se az a legnagyobb gondjuk (persze gond), hogy idénig alig láttak inni, akkor is csak két kortyot, ill. nem dohányzom. Hanem... hosszú... :D

2011. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként meggyőzni ne próbáld őket, mert nem fog menni.

Mi már 18 évesek vagyunk. Meggyőzni nem lehet nálunk senkit se - én nem is próbálok.

Majd talán, ha 30 évesek lesznek, akkor páruknak felnyílik a szeme.


Egyébként az ilyen bulizós, ivós, cigis emberek, ha "idősebb" korukra nem hagyják abba ezt az életmódot, komoly következményeik lesznek.


Nálunk is, az osztály ~80%-a hetente leissza magát, de amennyire csak lehet.

Nem lesz jó vége.

2011. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!