Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2009-ben mennyi a maximális...

2009-ben mennyi a maximális GYED nettó értéke? Nekem 70.575 Ft-ot utalt a munkáltató, ebben szerintem nem szerepel az adójóváírás összege. Hogyan tudom az adóbevallásnál ezt érvényesíteni? Ha beírom az ide vonatkozó részbe, nem történik semmi.

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi. Nem szerepel benne az adójóváírás. Azt most tudod az adóbevallásnál visszaigényelni.Mármint a 2009-est. Az ideit pedig most kell aláírnod a munkahelyen, hogy kéred. Ill. elvileg már alá kellett volna írnod. Ha nem tetted, a 2010-es adójóváírást majd a 2011-es adóbevallásnál visszaigényled.

( remélem nem voltam túl kusza:) )

2010. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tyűűű-ha!!!!

Nekem amikor vonták az adót is csak 40-et kaptam 29napra- a max 42.000 volt. Most hogy nem vonnak adót is csak 45000-et utalnak.... Hol dolgoztál Te?

2010. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ebben tuti nincs adójóváírás. Kérd a munkáltatódnál, vagy jövő májusban tudod majd visszaigényelni.
2010. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a kérdésed, elektronikus adóbevallást készítenél éppen, és hiába írod be a jövedelmed, nem dobja ki a visszaigényelhető adójóváírást. Írd be a 30. sorba a jogosultsági hónapok számát (ha egész évben GYED-en voltál, akkor 12-t), és így a c oszlopban megjelenik pirossal a "súgó", vagyis az az összeg, amelyet adójóváírásként igénybe vehettél volna az adatok alapján. Ezt az összeget írd át a 30. sor b oszlopába, így a program a következő oldalon a 70. sorban már ki is számolja Neked a visszaigényelhető adó összegét. Remélem, tudtam segíteni, én így csináltam, nekem hibátlan lett az adóbevallásom.
2010. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
SZuper! Köszönöm! Kihagytam a 30.b. sort!!!!! Így nekem is jónak tűnik!
2010. febr. 28. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!