Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondjak le az orvosi egyetemrő...

Mondjak le az orvosi egyetemről? (Bővebb inó lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon jó gimnáziumba járok, biológia-kémia tagozatra.

Eddig egyértelmű volt, hogy orvosira megyek, méghozzá a patológia érdekelne a legjobban.

Viszont nagyon nehezen tanulok. Biztos vagyok benne, hogy az átlagosnál nagyobb szenvedések árán végezném csak el. Ezenkívűl, nagy családot szeretnék, amire egyetem mellett biztos nem lenne elég időm, se pénzem. 30as éveimben meg késő már családotalapítani.

Nagy családhoz, azonban pénz kell, nem is kevés. Az rendben van, hogy a jövendőbelim dolgozna, esetleg jól keresne, de az még kevés lenne, ezenkívűl jó állást is szeretnék.

Arra gondoltam, érettségi után elvégeznék egy boncmesteri képzést, ami nem tudom, mennyire lenne kifizetődő.


Mit gondoltok erről?


2011. febr. 20. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

család.. pénz..

olyan távoli az egész, szerintem emiatt ne add fel az álmod, márha tényleg az az álmod, hogy orvosira menj, azért szerintem a kettő nem üti egymást :),

2011. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes lemondani emiatt az álmodról. 30 évesen meg egyáltalán nem késő családot alapítani, meg ki tudja addigra mit akarsz majd. Én mindenképp elkezdeném.
2011. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami érdekel, azt gyorsabban meg fogod tanulni, mint azokat az unalmas középiskolás hülyeségeket, amiknek soha nem fogod hasznát venni az életben.
2011. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Családot alapítani egyetem mellett is lehet, bár tény és való, hogy utána azért könnyebb. Ha utánra hagyod, az nem azt jelenti, hogy a harmincas éveidben kezded, mert azért egy egyetem elvégzése nem tart 12 évig. 30 éves korodra lehet egy csomó gyereked :-). Azt is írtad, hogy jó állást szeretnél, de szerintem a boncmesterség nem igazán tartozik ide. Elég nyomasztó lehet, és nem hiszem, hogy a túl jól fizetett állások közé tartozik, közalkalmazotti fizetés, nem túl magas kategória... Úgyhogy szerintem maradj az eredeti tervednél, aztán majd közben meglátod, mennyire tudod csinálni.
2011. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!