Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyerekemnek majd Hien női...

A gyerekemnek majd Hien női nevet szeretnék adni, de ez nem magyar név és azt sem tudom mikor ünneplik a névnapját. Hülye ötlet?

Figyelt kérdés
Nguyen Thanh Hiennek, a megasztáros lánynak is ez a neve, így ismertem meg ezt a nevet. Vagy ennek a Hiennek van magyar megfelelője is? És mikor ünneplik a névnapját?
2009. febr. 15. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Már nem azért, de MAGYAR országon vagyunk és te is MAGYAR vagy. Hien azért kapta ezt a nevet mert NEM MAGYAR származású, hanem VIETNÁMI. Igaz, Sopronban született, de a szülei VIETNÁMIAK. Szerintem hülye ötlet ezt a neevet adni neki.
2009. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ne büntesd szegény gyerekedet ezzel az ostoba névvel,kérlek!!!
2009. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg gyönyörű magyar név van. Szerintem ne add ezt a nevet neki. Nem tudom, hogy szereted-e az énekeslányt, és ezért szeretnéd ezt a nevet adni a lányodnak, vagy simán csak tetszik a név, de akármi is motivál mindenkinek az fog beugrani, hogy nézd már egy megasztáros kiscsajról kapta a nevét. Ez olyan mint az Esmeralda, Vanessza, és rengeteg hasonló sorozatból vett név. Ne akard, hogy ezért csúfolják a lányodat.
2009. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de van valami magyar megfelelője a névnek? és névnapját mikor ünneplik?
2009. febr. 15. 19:02
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

szard már le. nehogymár arról a hányadék rosszhangú kisribizliről kapja a nevét...

ha emg annyira érdkeel, mennyé el a korába és vegyél ilyen neves könyvetr, avgy klrédzetd meg a vágottzsmeűt.

2009. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem például görög nevem van,ami úgy 15 éve nagyon furcsa volt de ma már senkit nem zavar,sőt nagyon tetszik a környezetemnek.De szerintem ezzel tényleg ne tedd csúfolás tárgyává a gyermeked!Keress inkább egy magyar vagy európai nevet!
2009. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy egyáltalán engedélyezik. Ha nincs vietnami rokoni szál, és ha a magyar utónévkönyvben nincs benne, akkor nem adhatod ezt a nevet Magyarországon a lányodnak. Hogy van-e magyar megfelelője, azt nem tudom, és azt se, hogy mikor van a névnapja, de ha csak a megasztáros Hien miatt szeretnéd, akkor ugyanúgy viselkedsz, mint azoknak a "szerencsétlen" gyerekeknek a szülei, akik kedvenc szappanopera hősükről nevezik el a gyereküket, így aztán van sok Esmeralda, Izaura... stb. Vagy az a dilis apuka, aki annyira Fradi fanatikus drukker, hogy a lányának anyakönyveztette a "FRADIKA" nevet, nem tudom, a kislány mit szól hozzá, lehet, hogy utálja a Fradit, vagy egyáltalán a focit se szereti.
2009. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nem, nem a kiscsaj miatt akarom, csak mert tetszik a hangzása, nem tudom...valami megfogott a névben.
2009. febr. 16. 17:53
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

[link]

innen tudsz válogatni, csak ne egy kínai nevet válassz, Magyarországon élünk, annyi szép magyar és magyarosított név van. Nem kell annyira azért globalizálódnunk.

2009. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
34%
Azt szeretném kérdezni,hogy nem tudja valaki,hogy az Attila női megfelelője melyik név??Előre is köszönöm a segítséget!
2009. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!