Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Velem lehet baj? Ez valami...

Velem lehet baj? Ez valami "betegség" vagy mi?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és eddig is jobban szerettem sötétben mászkálni, de ez alatt a tél alatt még inkább. A lényeg az, hogy most hogy jön a tavasz, és pl ülök itt a szobában és olyan világos minden hogy már a függöny se segít semmit pedig már a szélét is leragasztottam meg eltorlaszoltam meg minden csináltam hogy sötétebb legyen. A fejem is iszonyúan fáj nem tudom emiatt-e, de 1-2 hete mikor megyek el itthonról és kiérek az utcára rosszul leszek és majd meg vakulok pedig csak világos van és nem süt a szemembe se a nap. Imádtam hogy jöttem haza akár késő délután 4-5 órakor és tök sötét volt, jobb volt a hangulatom és jól éreztem magam. De most már egyre később sötétedik és olyan szinten semmihez nincs kedvem, hogy tegnap óta dolgozni se voltam (diákmeló), ami nem kötelező de ugye mégis kellene a pénz mégse akarok menni..mert hogy világos van..

Lehet ezzel valamit kezdeni? Mert most mi lesz itt nyáron, egész végig itthon fogok kuporogni és befalazni magam?

Vámpír nem vagyok és nem vicc a kérdés..köszi ha segítetek.

Érdemes ezzel orvoshoz menni?


2011. márc. 8. 16:47
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:

Utolsó: Utána néztem ennek a SSRI-nek hát nem is tudom, eddig nem is tudtam ilyen gyógyszerről.

Kérdező:Csak a fejed szokott fájni vagy a négy közül más is előszokott fordulni?

Hányinger

Hasmenés

Izgatottság

Álmatlanság

És milyen gyakran?

2011. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Depressziós vagyok, ez is igaz, de nem hiszem hogy emiatt lehet ez..vagy legalábbis nem minden.

Utolsónak:

A fejem mostanában gyakrabban fáj, hányingerem múlthéten volt egyszer, a hasam is szokott fájni de pont ma jött meg a havim, így valószínűleg (legalábbis remélem) azért fájt az elmúlt napokban mert leadta a jelzést, izgatottság nincs, viszont már hónapok óta rosszul alszom, vagy felkelek éjszaka párszor, vagy nem tudok elaludni, vagy nem alszom ki magam és egész nap olyan fáradt vagyok hogy csoda h nem esem össze.

Nagyjából ennyi :)

2011. márc. 9. 17:54
 13/33 anonim válasza:

Ezt olvasd el.


[link]

2011. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
De ! Éppenhogy amiatt van és már csak külső szerotonin bevitellel lehet megállítani, mert ez egyre erősödni fog.
2011. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Uh hát nekem ez a link nem sokat segített, nem értek belőle kb semmit :S

De ha ez segít akkor..hol tudok ilyen gyógyszert szerezni? Érdemes előtte orvoshoz mennem? Ha igen hova? Vagy elég a háziorvos?

És ezek a gyógyszerek milyen árban vannak? Jó drágák lehetnek mi? :S

2011. márc. 10. 00:04
 16/33 anonim válasza:

Akkor így érteni fogod.


Hangulatjavítók: SSRI

2009.Aug.6.


A hangulatjavítók csoportjába tartoznak a szelektív szerotonin visszavétel gátlók (Selective Serotonin Reuptake Inhibitor, SSRI), melyek megnövelik az idegsejtek közti résben a szerotonin nevű ingerület átvivő anyag mennyiségét, ezáltal javítják az idegsejtek kommunikációját. Jelenleg ezek a gyógyszerek az elsőként választandó szerek a depresszió és a bipoláris hangulatzavar depressziós fázisának kezelésében, illetve sikerrel alkalmazzák őket pánik- és kényszerbetegség gyógyításában is.


A szerotonin egy esszenciális aminosav, a triptofán származéka, hivatalos neve 5-hidroxi-triptamin (5-HT). A szervezetben a központi idegrendszer mellett a belekben, a vérlemezkékben és a hízósejtekben is megtalálható. Az agyban főként a középagyban és a hypothalamusban mutatták ki, ezek a központok felelősek a hangulat, az étvágy, az agresszió és a szexuális viselkedés szabályozásáért is.


Hogy hatnak az SSRI-k?

A szerotonin az idegsejtek közti kommunikációban játszik szerepet. Amennyiben csökken a mennyisége a neuronok közti résben, akkor különböző betegségek (pl. depresszió) alakulnak ki. A szerotonin visszavétel gátlók megakadályozzák, hogy az idegsejtek a feleslegben lévő hírvivő molekulát visszavegyék a nyúlványaikba, így magasabb szerotonin szintet tudnak biztosítani az idegsejtek közti résben. A szer nevében megjelenő „szelektív“ szócska annyit jelent, hogy hatásukat csak a szerotonin esetében fejtik ki, a többi hírvivő molekula mozgását nem befolyásolják. Vagyis nem avatkoznak más ingerület átviteli folyamatokba, ez pedig kevesebb mellékhatást eredményez.


Mellékhatások?

Az SSRI-k szedésének mellékhatásai két csoportba sorolhatók:


* korai mellékhatások, melyek a szedést követően azonnal jelentkeznek: fejfájás, szédülés, irritábilitás, kimerültség, alvászavar, gyomorfájás, étvágytalanság, hányinger, hasmenés

* késői mellékhatások: hízás, szexuális teljesítőképesség zavarai, orgazmuszavarok

2011. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
Az is megteszi ha elmész a háziorvosodhoz és elmondod neki mi a panaszod ő fog tudni rajtad segíteni.
2011. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Ha 3-4 pszichológus nem tudott segíteni a háziorvosom se fog..

14:08 köszönöm, így már valamivel jobban értem.

2011. márc. 11. 15:14
 19/33 anonim válasza:
Mért honnan tudod hogy nem fog tudni segíteni? Már voltál nála és semmi?
2011. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Szerintem az az én dolgom már hogy elmegyek-e valakihez vagy nem. Erről van egy véleményem, és nem fogok máshoz elmenni hogy "segítsen". Téma lezárva.
2011. márc. 11. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!