Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Velem lehet baj? Ez valami...

Velem lehet baj? Ez valami "betegség" vagy mi?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és eddig is jobban szerettem sötétben mászkálni, de ez alatt a tél alatt még inkább. A lényeg az, hogy most hogy jön a tavasz, és pl ülök itt a szobában és olyan világos minden hogy már a függöny se segít semmit pedig már a szélét is leragasztottam meg eltorlaszoltam meg minden csináltam hogy sötétebb legyen. A fejem is iszonyúan fáj nem tudom emiatt-e, de 1-2 hete mikor megyek el itthonról és kiérek az utcára rosszul leszek és majd meg vakulok pedig csak világos van és nem süt a szemembe se a nap. Imádtam hogy jöttem haza akár késő délután 4-5 órakor és tök sötét volt, jobb volt a hangulatom és jól éreztem magam. De most már egyre később sötétedik és olyan szinten semmihez nincs kedvem, hogy tegnap óta dolgozni se voltam (diákmeló), ami nem kötelező de ugye mégis kellene a pénz mégse akarok menni..mert hogy világos van..

Lehet ezzel valamit kezdeni? Mert most mi lesz itt nyáron, egész végig itthon fogok kuporogni és befalazni magam?

Vámpír nem vagyok és nem vicc a kérdés..köszi ha segítetek.

Érdemes ezzel orvoshoz menni?


2011. márc. 8. 16:47
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
Nem vagy beteg, hanem romantikus alkat.
2011. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs veled, én is ilyen vagyok, éjszaka vagyok formában igazán. Azzal a különbséggel hogy engem nem zavar a fény. A fejfájás lehet frontérzékenység miatt is. Lehet csak nagyon elszoktál a napfénytől.. meg olyan punnyasztó idő van.. hóolvadás, sár.. legalábbis itt felénk. :)
2011. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ez hogy jön össze a romantikával? :D


Amúgy itt nálunk nincs se hó, se olvadás, se sár se semmi..de a nap úgy süt hogy uhh :S

Igen, lehet azért mert elszoktam a napfénytől, tavaly is hasonló volt de ennyire "súlyos" még sose volt. Tavaly még jól is esett a kellemes szellő, levegő, vártam már a tavaszt de most már várom mikor lesz megint tél :S

2011. márc. 8. 17:07
 4/33 anonim válasza:
Én is 18 éves vagyok és én is sötétben szeretek lenni mert akkor érzem a legjobban magam, bár én a napfénnyel is kijövök nem szokott fájni a fejem meg ilyenek. Nem kell orvoshoz menned ez is természetes dolog egyes embereknél de azért nem ártana megbékülnöd a fénnyel mert ahogy te is fogalmaztad nem vagy vámpír egész életedet sötétben fogod leélni :( 18. vagy ki kellene mozdulnod nappal is. :)
2011. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

mentalis betegseg, pszichologus.

es baratok es sportolas.

2011. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
Tudod ez vicces én is pont ilyen voltam még régen mint amilyen te vagy most mint hogy ha magam írtam volna ezt a kérdést, ezért tudom pontosan a választ hogy nincs ezzel semmi gond hogy ragaszkodsz a sötéthez és nem szereted a napfényt. :)
2011. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Persze nappal is kimozdulok, és másoknak fel se tűnik szerintem, de egész nap rossz kedvem van meg lehangolt vagyok csak nem akarom mások kedvét is levinni :( De jó lenne ha ez idővel változna mert annyira "semminek" érzem magam és fogalmam sincs mitől lehet, de ez is nagyon betesz neki.
2011. márc. 8. 18:27
 8/33 anonim válasza:
Ne aggódj ez egy idő múltán elfog múlni mert rá fogsz jönni arra hogy ez így nem jó, mikor én voltam ilyen szó szerint irritált a napfény, a meleg, a bogarak, stb... tehát megvoltam a szoba sötétjében csak aztán rájöttem arra hogy ez nem mehet így tovább, hogy mint a vámpírok nem megyek ki nappal mert nem érzem jól magam oda kint később ez egyre jobban erősödött bennem és szépen de lassan kimentem 1-2-er úgy hogy majd nem egész nap kint voltam bár eleinte nem esett jól de kezdtem megszokni míg végül teljesen el nem múlt a napfény iránti érzékenységem. Most pedig nem hogy "nem érzem jól magam mikor nappal kint vagyok" de "jól is érzem magam mikor nappal kint vagyok". Azért nem érzed magad jól napfényben mert a sötéthez vagy hozzá szokva a tested hozzá szokott az állandó sötétséghez és ezért az érzékeid mint a bőr vagy a szem elavulnak és így a fény irritáló hatással van rájuk azaz rád, illetve a jókedvedet is befolyásolja. Az hogy ez meddig fog tartani az csak rajtad múlik, de persze az is számít hogy mióta vagy ilyen.
2011. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Hát úgy másfél-2 éve tűnt fel ez, de az első évben inkább csak feltűnt hogy zavaró de nem igen érdekelt és mászkáltam örömmel bárhova, így komolyabban azóta van ez mióta most látszik hogy jön a tavasz. :(
2011. márc. 9. 14:46
 10/33 anonim válasza:
Ez egy komoly mély depresszió lépcsőháza. Menj el orvoshoz mert csak a nyagy adagú szerotonin segíthet rajtad az SSRI.
2011. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!