Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orkoltem egy termo foldet egy...

Orkoltem egy termo foldet egy kis hazzal. Az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudnek a csaladomnak rajta alapveto elelmiszereket termelni? Buza, kukorica, paradicsom, uborka, paprika, valamint szarvasmarha es lo takarmanyozasara szukseges haszonnovenyek

Figyelt kérdés
Elsosorban konyvek erdekelnenek amik egy laikus ember szamara is ertheto es gyakorlati modon irnak a temarol.
2011. márc. 11. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyira nem lesz könnyű, pláne, ha ezt mindet meg szeretnéd teremteni :)


Sok sikert hozzá /ne haragudj, segíteni nem tudok.

2011. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 De Puta Madre ***** válasza:
Szerintem ezt könyvből megtanulni értelmetlen. Ésszerűbb lenne keresned egy gazdát, aki hasonlóval foglalkozik, megállapodni vele, és csinálnád vele a dolgot, akkor, amikor ő, úgy, ahogyan ő, és belejönnél előbb-utóbb.
2011. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Könyvből nem tudod megtanulni. Az csak általános ismereteket ad.

Keress olyan szomszédot,aki tud legalább tanácsokat adni. De ha ennyi mindent akarnál termelni,ahhoz nemcsak szakértelem,hanem elég sok pénz is kell.

A földet felkell szántani,.trágyázni stb. a gabonafélét kézzel csak kisterületen tudod elvetni. A vetőmag is elég drága,a vegyszerek is. Öntözni is kell esetleg stb.

De az időjárásnak is kedvezőnek kellene lennie,hogy megérje a termelés.

2011. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ház ez szerintem sem könyvböl érdemes megtanulni.de mondjuk tidok ajánlani egy jó könyvet szintem minden benne van csak nemtudmom h megszerezhető e még a mezőgazdasági lexikon két 1000 oldalas könyv.abban minden benne van.de azért a gyakolat teszi a mastert:)
2011. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:

Azért nem akkor boszorkányság, bár attól is függ mekkora a föld, háztáji méret amit egy rotációs kapával vagy akár ásóval el lehet intézni vagy már traktor kell hozzá. Ott laknátok-e és gyakran tudtok ránézni vagy havonta egyszer.

Először talán érdemesebb takarmánynövényt vagy krumplit termelni azzal kevesebb macera van, később esetleg zöldséget is. Sok jó könyv van erre csak gyorsan neki kell állni mert itt a tavasz.

2011. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kukoricat mar kis meretekben termesztek, eleg jo eredmennyel, a csalad oromere. Ismerosom,szomszedom aki ertene a gazdalkodashoz az nincs. Teljesen varosi srac vagyok, de azert tudom hogy nem lesz egyszeru, de kesz vagyok tanulni. Azert keresek konyvet, mert ahhoz hogy barmit termeljek gondolom ismernem kellene azt amivel akarok foglalkozni. Szinte hihetetlen lenne, hogy ne lenne konyv ebben a temaban. Azt a lexikont megkeresem,hasznos lehet.
2011. márc. 11. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj keresni Bálint gazda könyveket. Ő valóban jó gyakorlati tanácsokat ad.
2011. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha magadnak akarod megtermelni,ne vegyél semmilyen könyvet mert a technika fog megölni!állj neki. ha kezdő vagy simán szabadföldbe ültess és majd meglátod mit tudsz kihozni a talaj adottságaiból.azt azért javasolnám hogy a tapasztalatlanságod miatt ne csinálj ágyásokat csak sorokat. jelölővel 70 cm sortávolságra mint a kukoricát,így tudod kapáló géppel kezelni a területet hidd el előnyödre válik.a szántóföldi kultúra már más tészta ha kukoricád van akkor azt tudod milyen de a kalászosokkal más a helyzet,a tritikálé kivételével azt hiszem mindegyiket permetezni kell ,ami költséges a szarvasmarha és lótartásba úgy vágj bele hogy ezek az állatok rendszeres odafigyelést igényelnek és a takarmány betárolása sem egyszerű!a marhánál számolhatsz vegyes takarmányból fajtától és évszaktól függően függően napi 20-40 kg takarmányt szenázs,szilázs,rétiszéna,lucernaszéna és a legelő sem árt ha van ráadásul extenzív tartásban éri meg tartani minél kisebb anyagi ráfordítással.
2012. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!