Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudnék rókát és/vagy...

Honnan tudnék rókát és/vagy patkányt szerezni (háziállatnak)?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Nógrád megye környékén. Előre is köszi.
2011. márc. 14. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Rókát nem lehet,mert az védett vadállat,és nem szelídíthető..Patkány,főleg csuklyás patkányt bármelyik állatkereskedésben megkaphatod.Okos,aranyos állatok..Nekem volt vagy 11 patkányom.
2011. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne állatkereskedésből vegyél patkányt, mert 70%, hogy valamilyen betegségben hamar meghalnak. Ott csak kajaállatként tartják őket elsődlegesen, a kisállatként tartás másodlagos. Inkább tenyésztőtől vegyél, ha azt szeretnéd, hogy hosszabb életű legyen. Mielőtt patit vennél, nézz utána alaposan a tartásuknak.
2011. márc. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is tenyésztőtől gondoltam. Azért kérdeztem, hátha esetleg tud valaki. Mert a környéken egyik állatkereskedésben sem találtam.

Rókát is tenyésztőtől szerettem volna beszerezni. Egyébként úgy hallottam, egész évben vadászható, és nevelés kérdése, hogy megszelídül-e. De nem szeretnék vadon élő példányt befogni.

De azért mégegyszer köszi!

2011. márc. 15. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Mint írtam a rókát nem tudod megszelídíteni,és ez nem nevelés kérdése.Ha néztél volna a national geographic műsort,vagy animal planet műsort egymillió kisfilm erről szólt,hogy szakképzett állatmentők akik befogják a rókákat,meggyógyítják,még ők is képtelenek magukhoz csalogatni a rókát..Arról nem is beszélve,hogy társas házban nem tarthatod,kertes házban szintén nem tarthatod,mert az ösztönét nem fogod tudni kiölni,és az első adandó alkalommal szökni fog,és lopkodni fogja a szomszéd csirkéit,kisebb állatait.

A második írta,hogy ne állatkereskedésbe vegyél patkányt..Miért? Mert valaki kitalálta azt a marhaságot,hogy csakis beteg állatot árulnak? Ahogy a tenyésztőnél is előfordulhat rossz alom is.Nekem 11 patkányom volt.Állatkereskedőnél vettem 2 nőstényt.Mindkettő kicsike volt,és kézhez szoktattam.Szelídek,okosak,bájosak voltak.A patkányok max.2-3 évig élnek.Az én patkányaim minden megélték az "öreg" korukat.A 11-ből 3-volt aki daganatos betegségben halt meg de ők is mér 2,5 évesek voltak amikor kijött.

A legtöbb végelgyengülésben egy nagy elaludtak..

Ha valaki jól bánnik az állatival,ha megfelelően táplálja őket,ha megfelelő körülmények között élnek,akkor hálás kis állatot kap,és szép ideig tudnak élni..

Ezt a "ne a kereskedőtől,hanem tenyésztőtől vegyél" szöveget tuti egy tenyésztő találta ki..

2011. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól írja az első.Rókát nem lehet emberhez szoktatni.

Olyan mint a majom..A majom aranyos,édes,elviseli az embert,meg tanítasz pár trükköt neki,de soha nem lesz szobatiszta..Erre képtelen bárki megtanítani.A róka ha tartanál(ha lehetne) aranyos,elfogadja az ételt,bár tisztes távolban lennék amikor eszik..de az ösztönét soha nem fogod tudni kiölni..Állandóan szökni fog,és ölni más állatokat..Arról nem is beszélve,hogy a szomszédjaid engedélyére is szükséged lenne mert a róka vadállat..

2011. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazatok van!
2011. márc. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!