Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vki magyarázza már el? (Japán...

Vki magyarázza már el? (Japán katasztrófa)

Figyelt kérdés

szal megtörtént ugye ez a szörnyűség Japánba és most azt mondják h Los Angeles részét is meg Havaii partjait is fenyegeti ez cunami. És azt nem értem h Japántól ezek a

helyek tök messze vannak akkor most h érhet oda a cunami ?Nem vok egy földrajz zseni ezért kérdezem mert nem értem:/


2011. márc. 15. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek tobb tizmeter magas hullamok- vagyis a parton nonek meg akkorara es a nyilt vizen nem is latszodnak sajnos :(


Foldrenges utan nagy eselye van a cunamiknak.


Jah es az epicentrumtol indul szoval mas partokat mas idoben er el.


Es valami hihetetlen sebesseggel szaguld vegig az oceanon.


Nezz meg par ismeretterjeszto csatornat, most biztos lesz a temaba vago musor adason.

Erdekes animaciokat is szoktak kesziteni a tektonikus lemezek es foldalatti vulkanok mukodeserol hogy erthetobb legyen az egesz!

2011. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem , köszönöm
2011. márc. 15. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Am az is lehet hogy a Szent Andras toresvonal miatt aggodnak, hogy a foldrenges hatasara ott is megindult vmi a melyben es esetleg a tektonukus lemezek 'mocorognak' sajna pont ebbe a vonalban van Los Angeles meg San Francisco is...


Ah eleg osszetett ez az egesz, en se focis vagyok, szerencsere mi jo helyen vagyunk a Karpat-medenceben globalis felmelegedes, jegkorszak meg foldrenges szempontjabol is :))

2011. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!